Reklama

Roskosmos w kryzysie. Rosja przegrywa wyścig kosmiczny

Moskwa wysyła w kosmos coraz mniej rakiet, a jej przemysł cierpi na brak innowacyjnych technologii. Misja amerykańskiego statku „Dragon" to ostatni dzwonek alarmowy, jeśli Kreml nie chce odpaść z kosmicznego wyścigu.
Roskosmos w kryzysie. Rosja przegrywa wyścig kosmiczny

Foto: Rzeczpospolita

W wypełnionej po brzegi auli Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego Dmitrij Rogozin wygłosił pod koniec maja zeszłego roku wykład pt. „Transformacja Roskosmosu". Wybór miejsca nie był przypadkowy. Rosyjska Agencja Kosmiczna stara się w ten sposób zachęcać młodych ludzi do wstępowania w jej szeregi. Po krótkim przedstawieniu dyrektor Roskosmosu zaczął opowiadać, czym zajmuje się podległa mu instytucja. Następnie, korzystając z całej serii slajdów, zaprezentował plany podboju Księżyca.

Pozostało jeszcze 97% artykułu

Ostatnia szansa na dostęp do NYT!

Skorzystaj z ostatnich kodów dostępu do The New York Times w ramach dowolnej rocznej subskrypcji "Rzeczpospolitej".

Oprócz rzetelnego i obiektywnego źródła najważniejszych informacji z Polski zyskujesz roczny dostęp do The New York Times w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama