Tomasz Terlikowski: Moralność, polityka i aborcja

Szymon Hołownia, któremu niekiedy zarzuca się, że jest wciąż jeszcze bardziej showmanem niż politykiem, pokazuje, że potrafi grać skutecznie w sprawach, które są dla niego ważne. Próby odwołania go z tego powodu z funkcji marszałka Sejmu dowodzą niechęci do autentycznej debaty u części środowisk politycznych – wcale nie tylko prawicowych.

Publikacja: 08.03.2024 17:00

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia

Foto: AFP

Hołownia współpracował z Krzysztofem Bosakiem w sprawie aborcji – grzmią oburzone media. Odwołać go natychmiast – domagają się działaczki feministyczne. Media zamawiają badania opinii, z których ma wynikać, że ogromna większość wyborców rządzącej obecnie koalicji chce zmiany ustawy aborcyjnej, co ma oznaczać, że posłowie mają natychmiast zrezygnować z własnych poglądów i podporządkować się sondażom (bo nawet nie woli ludu). To pokazuje, że część opinii publicznej w Polsce, a także część środowisk politycznych, wcale nie chce debaty, sporu, tylko karnego głosowania w wybranym przez nich kierunku. Każdy, kto myśli inaczej, jest dla nich zdrajcą.

Pozostało 82% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Walka o szafranowy elektorat
Plus Minus
„Czerwone niebo”: Gdy zbliża się pożar
Plus Minus
Dzieci komunistycznego reżimu
Plus Minus
„Śmiertelnie ciche miasto. Historie z Wuhan”: Miasto jak z filmu science fiction
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Plus Minus
Irena Lasota: Rządzący nad Wisłą są niekonsekwentnymi optymistami