Reklama

Irena Lasota: Rzeczy ważniejsze niż pokój

Hamas i zaprzyjaźnione z nim bandy nie stosują się do żadnych reguł wojny, które pozwalałaby na zmniejszenie liczby ofiar cywilnych.

Publikacja: 08.12.2023 17:00

Irena Lasota

Irena Lasota

Foto: Fotorzepa, Darek Golik

Kwitnący migdałowiec” to jeden z bardziej znanych obrazów van Gogha. Ja wróciłam właśnie ze scenicznego czytania sztuki „Kwitnące migdałowce w Dajr Jasin”. Nazwa wioski Dajr Jasin występuje często jako założycielski mit nienawiści Palestyńczyków do Izraela i bywa przywoływana jako usprawiedliwienie dla kolejnych intifad i morderstw i nawet napadu masakry z 7 października. W swojej intensywności przypomina mit nienawistnego stosunku Serbii do Kosowa wywodzący się z bitwy na Kosowym Polu w 1389 roku. Turcy wówczas pobili Serbów i na własne uszy słyszałam 600 lat później Serbów twierdzących, że jest to jeden z powodów, dla których Kosowo musi zostać ich.

Pozostało jeszcze 85% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Plus Minus
Jan Maciejewski: Zaczarowana amnestia
Plus Minus
Agnieszka Markiewicz: Dobitny dowód na niebezpieczeństwo antysemityzmu
Plus Minus
Świat nie pęka w szwach. Nadchodzi era depopulacji
Plus Minus
Pierwszy test jedności narodu
Plus Minus
Wirtualni nielegałowie ruszają na Zachód
Reklama
Reklama