Reklama

Agnieszka Szustak-Ciesielska: Omikron nie jest naturalną szczepionką

Odnoszę wrażenie, iż zaczynamy uważać, że Covid-19 już nie jest taką groźną chorobą i że można ją włożyć do tej samej szufladki, w której znajduje się grypa. To nie jest prawda - mówi prof. Agnieszka Szustak-Ciesielska, wirusolog.
Agnieszka Szustak-Ciesielska: Omikron nie jest naturalną szczepionką

Foto: PAP, Wojtek Jargiło

Plus Minus: Ministerstwo Zdrowia podaje, że mamy w całym kraju 2,5 tys. zakażeń koronawirusem tygodniowo przy 61 tys. wykonanych testów. Pandemia się skończyła?

Testowanie jest obecnie mocno ograniczone, więc tym samym wykrywalność zakażeń jest mniejsza. Istnieje olbrzymia grupa ludzi, która jest zakażona i nie testuje się nawet w domu. Testy dostępne w aptekach nie są najtańsze, zwłaszcza gdy chce się przetestować całą rodzinę. Dlatego, jeśli objawy są łagodne, to ludzie po nie po prostu nie sięgają.

Pozostało jeszcze 95% artykułu

Ostatnia szansa na dostęp do NYT!

Skorzystaj z ostatnich kodów dostępu do The New York Times w ramach dowolnej rocznej subskrypcji "Rzeczpospolitej".

Oprócz rzetelnego i obiektywnego źródła najważniejszych informacji z Polski zyskujesz roczny dostęp do The New York Times w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama