Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 29.07.2018 09:00 Publikacja: 29.07.2018 09:00
Foto: Fotorzepa, Łukasz Solski
W ocenie Trybunału nawet w przypadku zabójstwa takiego okresu nie można uznać za krótki. Uznał, że postanowienia sądów o aresztowaniu skarżącego nie zawierały właściwej analizy przyczyn jego przedłużania. Może istniało uzasadnione podejrzenie popełnienia zarzuconego czynu poparte bogatym materiałem dowodowym, ale to nie wystarczy do utrzymywania tymczasowego aresztowania. Powinny temu towarzyszyć również inne podstawy. Sądy wskazywały, iż istniała obawa matactwa i ucieczki. Nie dokonały jednak ich głębszej analizy, konfrontacji z upływem czasu i charakterem skarżącego, jego zachowaniem, powiązaniami. Nie wzięły też pod uwagę możliwości zastosowania alternatywnych środków zapobiegawczych, jak np. areszt domowy.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Coś jest mocno nie tak z systemem poboru tzw. składki zdrowotnej. Może powinniśmy poddać ją remontowi? A nawet s...
Znakiem rozpoznawczym obecnego szefa resortu sprawiedliwości stało się spowalnianie pożądanych i zarazem niezbęd...
Politycy mówią: nauczyliśmy się funkcjonować bez Trybunału Konstytucyjnego. Ale czy na pewno lepiej jest grać be...
Problemem, z jakim mamy do czynienia na granicy polsko-niemieckiej, jest stwarzanie pozorów legalności działań t...
Moda na motocykle przybiera na sile już od kilku lat. W ubiegłym roku liczba nowych rejestracji była dwa razy wyższa niż pięć lat wcześniej.
Posłowie mogli spokojnie "odpuścić" temat jawności płac wiedząc, że zajmie się nim resort rodziny, który szykuje...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas