Reklama

Robert Rybski: Jak podatkowo skorzystać na brexicie

Opuszczenie Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię można wykorzystać, aby zweryfikować kierunek, w jakim aktualnie zmierza krajowa gospodarka w obszarze towarowym.

Aktualizacja: 26.04.2019 08:08 Publikacja: 26.04.2019 08:00

Robert Rybski: Jak podatkowo skorzystać na brexicie

Foto: Adobe Stock

Wielką Brytanię odróżnia od reszty Unii Europejskiej znacząco wyższy poziom rozwoju rynku kapitałowego. Ujawnia się to szczególnie w przepaści dzielącej unijny towarowy rynek giełdowy od brytyjskiego. Szacuje się, że 90 proc. unijnych obrotów giełdowych towarowymi instrumentami pochodnymi następuje w Wielkiej Brytanii. Prawdziwy obraz rzeczywistości oddaje jednak dopiero to, że są klasy towarów, którymi obrót giełdowy w Unii w ogóle nie istnieje (np. węglem lub metalami). Jesteśmy przez to uzależnieni od Wielkiej Brytanii przy wyznaczaniu cen surowców, które zużywamy.

Pozostało jeszcze 86% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Opinie Prawne
Krzysztof A. Kowalczyk: Składka jak demokracja socjalistyczna
Opinie Prawne
Piotr Mgłosiek: Minister sprawiedliwości powiększa bezprawie w sądach
Opinie Prawne
Piotr Szymaniak: Smutny obraz Trybunału Konstytucyjnego
Opinie Prawne
Łukasz Cora: Ruch Obrony Granic ośmiesza państwo i obniża jego autorytet
Materiał Promocyjny
Sprzedaż motocykli mocno się rozpędza
Opinie Prawne
Paulina Szewioła: Zmarnowana szansa na jawność wynagrodzeń
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama