Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 13.02.2019 18:56 Publikacja: 13.02.2019 18:56
Foto: Fotorzepa/Jerzy Dudek
Nasz okrągły stół miał być nowym znakiem Polski, takim eksponatem dla opornych uczniów demokracji od Mongolii po Bałkany, a nawet i Kubę. W dyskusjach politycznych o tym, jak zakończyć totalitarną epokę w Polsce, kluczowym rekwizytem stał się mebel z Henrykowa pod Warszawą (dzisiaj już w granicach stolicy). Ktoś te obrady wymyślił jak teatr. Do wielkiego politycznego show doszły patos i opowieść o tym, że przedstawiciele władzy i opozycji usiedli, poradzili i się domówili.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Wielce fetowany ostatnio w Polsce Wolfgang Münchau, autor książki „Kaput” o systemowej zapaści niemieckiej gospo...
Zamiast kupować miliony dronów, wojsko uczy się, jak się nimi posługiwać, oraz – co znacznie ważniejsze – jak je...
Jeśli Niemcy przeznaczą 5 proc. PKB na zbrojenia, będzie to nie tylko największy wysiłek od czasów zimnej wojny,...
Sprawy zachodniej granicy i wyniku wyborów prezydenckich wiele łączy. Pokazują jak łatwo rozwibrować opinię publ...
Propozycję resortu zdrowia, by zakazać sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych można odbierać jako ograniczen...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas