Grypa ograniczy wzrost

Potwierdziły się doniesienia przedsiębiorców BCC dotyczące uszczuplenia liczby pracowników w wyniku 500+. Ministerstwo Rodziny zapewniało, że program nie będzie miał takiego wpływu, tymczasem GUS podał, że poziom aktywizacji młodych kobiet jest najniższy od lat 70. i wynosi 74,2 proc.

Publikacja: 14.03.2018 20:00

Grypa ograniczy wzrost

Foto: Adobe Stock

Aktywność zawodowa spadała w rodzinach otrzymujących 500+ na pierwsze dziecko (69,7 proc.), podczas gdy w rodzinach bez świadczenia wyniosła 89 proc. Oznacza to, że program, zamiast uzupełniać budżet domowy, stał się zamiennikiem pracy dla 30 proc. beneficjentów. Z doświadczeń urzędów pracy wiemy, że osobom, które nie pracują ponad dwa lata, trudno wrócić na rynek pracy. Dziś tworzy się społeczność odzwyczajającą się od pracy i uzależnioną od państwa.

Pozostało jeszcze 80% artykułu

99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!

Kto zostanie nowym prezydentem? Kto zostanie nowym papieżem? Co się dzieje w USA? Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata!
Opinie Ekonomiczne
Ptak-Iglewska: Program „kawalerka minus” zmiecie kandydata?
Opinie Ekonomiczne
Jak zaprząc oszczędności do pracy na rzecz konkurencyjnej gospodarki
Opinie Ekonomiczne
Blackout, czyli co naprawdę się stało w Hiszpanii?
Opinie Ekonomiczne
Czy leci z nami pilot? Apel do premiera
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof A. Kowalczyk: Pytam kandydatów na prezydenta: które ustawy podpiszecie? Czas na konkrety
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku