Reklama

Legionella w Polsce. Już czternaście ofiar bakterii

Jak poinformowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie, zmarły trzy kolejne osoby zakażone legionellą. Łącznie w całym kraju bilans ofiar bakterii wzrósł do 14.

Publikacja: 29.08.2023 11:24

Legionella w Polsce. Już czternaście ofiar bakterii

Foto: PAP/DPA

adm

Rzeszowski sanepid poinformował we wtorek, że nie żyją trzy kolejne osoby zakażone legionellą. Wszystkie miały choroby współistniejące. Liczba ofiar bakterii wzrosła do 14. Zakażenie odnotowano u pacjentów hospitalizowanych na terenie Rzeszowa, powiatu rzeszowskiego, Dębicy, Przemyśla, Kolbuszowej, Łańcuta, Sędziszowa Młp., Jasła oraz Lublina.

Najnowsze dane opublikowano na stronie internetowej. "Odnotowano 14 zgonów osób z potwierdzonym zakażeniem Legionella pneumophila, wszystkie osoby z chorobami współistniejącymi" — czytamy w komunikacie.

Pozostało jeszcze 86% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Ochrona zdrowia
Medycy z Ukrainy będą leczyć na dotychczasowych zasadach
Ochrona zdrowia
Ochrona zdrowia: impas w sprawie ustawy podwyżkowej. „Konin to dopiero preludium”
Ochrona zdrowia
Nowa lista szczepień z refundacją w aptekach od 25 sierpnia
Ochrona zdrowia
Dr Tadeusz Oleszczuk: System kradnie współpracę z pacjentem
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Ochrona zdrowia
Konkurs na onkologię z Funduszu Medycznego. Wpłynęło więcej wniosków niż w 2023 r.
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama