Takiej kultury korporacyjnej można tylko pozazdrościć. Rada nadzorcza notowanego na giełdzie w Johannesburgu zarządcy polskich nieruchomości handlowych ogłosiła, że w maju dojdzie do zmian na stanowisku prezesa. W związku z upłynięciem kadencji, dotychczasowego szefa Hadleya Deana zastąpić ma Tomasz Trzósło, obecnie dyrektor zarządzający firmy doradczej JLL na Polskę i Europę Środkową.

Zmiany musi zatwierdzić walne zgromadzenie akcjonariuszy.

EPP to firma, która powstała w oparciu o aktywa wydzielone z Echo Investment. Giełdowy deweloper do niedawna był jej mniejszościowym akcjonariuszem. Spółki wiąże współpraca joint-venture – przy oddanej już do użytkowania Galerii Młociny oraz planowanego mega projektu wielofunkcyjnego Towarowa 22. Za kadencji Deana, od września 2016 r., aktywa EPP wzrosły z 1,4 mld do 2,6 mld euro.

- Cieszymy się, że Tomasz Trzósło dołączy do EPP i będziemy mogli współpracować z nim w celu zapewnienia długoterminowego wzrostu firmy. Jestem zadowolony, że pozyskaliśmy do EPP kogoś o takim doświadczeniu i osiągnięciach – skomentował Robert Weisz, przewodniczący Rady Dyrektorów EPP N.V.
- To zaszczyt otrzymać mandat zaufania od rady dyrektorów EPP do kierowania organizacją. Jestem pod ogromnym wrażeniem pasji, jaką widziałem w EPP i z niecierpliwością czekam na możliwość wspierania dalszego rozwoju firmy – powiedział Tomasz Trzósło.