Luksusowa posiadłość nadmorska w Southampton na sprzedaż. Tylko dla najbogatszych

Na rynek nieruchomości trafiła najdroższa posiadłość w Hampton - Water Mill. Została wybudowana dla rodziny potentata motoryzacyjnego Henry'ego Forda.

Publikacja: 23.05.2019 05:00

Foto: materiały prasowe

Water Mill wystawiono na sprzedaż za oszałamiającą cenę 145 mln dolarów czyli niemal 560 mln złotych.

Posiadłość jest naprawdę duża. Ma powierzchnię niemal 17 hektarów, w tym duży kawałek plaży o długości ponad 400 metrów oraz dostęp do dwóch dużych stawów oraz dwa prywatne stawy na terenie posiadłości.

Gwiazda "Teorii Wielkiego Podrywu" sprzedaje dom w Tarzana

W gigantycznym domu o powierzchni niemal 2 tys. metrów kwadratowych jest 12 sypialni, 12 łazienek, 3 toalety, a także ogromna, profesjonalna kuchnia, jadalnia, duży salon o długości niemal 15 metrów, sala rozrywek oraz duża bawialnia, a także biblioteka. W oddzielnym skrzydle domu są pomieszczenia mieszkalne dla pracowników i zaplecze - z własnym, oddzielnym wejściem.

W zbudowanym w latach 60. zeszłego wieku domu zachowano wiele oryginalnych elementów zdobniczych z czasów gdy właścicielami posiadłości była rodzina Fordów: charakterystyczne, zdobione sufity, włoskie, marmurowe kominki, drewniane parkiet sprowadzane z Francji ze średniowiecznego zamku.

W ogrodzie jest oryginalna szklarnia, która rodzina Fordów wykorzystywała do hodowania owoców i warzyw, letnia kuchnia, duży basen z jacuzzi, staw z ozdobnymi japońskimi karpiami, wodospad a także kort tenisowy i boisko do koszykówki oraz trasy spacerowe o ogrody - warzywny oraz do medytacji.

Z posiadłości można podziwiać zarówno widok na Zatokę Meksykańską, jak i na Ocean Atlantycki.

Posiadłość Water Mill nie pierwszy raz trafiła na rynek nieruchomości. W 2017 roku obecna  właścicielka inwestorka Brenda Earl, chciała ją sprzedać za 175 mln dolarów. Earl kupiła posiadłość w 2002 roku za 21,7 mln dolarów (prawie 84 mln złotych).

Najdroższa posiadłość w tej okolicy stanu Nowy Jork została sprzedana w 2014 roku za 147 mln dolarów. 7-hektarowa, nadmorska posiadłość w East Hampton należała do znanego inwestora Barryego Rosensteina.

Nieruchomości
Rząd przyjął program tanich kredytów. Klienci już rezerwują odpowiednie mieszkania
Nieruchomości
Wielki recykling budynków nabiera tempa. Troska o środowisko czy o portfel?
Nieruchomości
Opada gorączka, ale nie chęci
Nieruchomości
Klienci czekają w blokach startowych
Nieruchomości
Kredyty mieszkaniowe: światełko w tunelu
Rynek nieruchomości
W mieszkaniówce przedwiośnie