Kulczyk kupiła nieruchomość w ekskluzywnej dzielnicy Knightsbridge, słynącej z okazałych wiktoriańskich domów i zielonych ogrodów. Sprzedającym był Mike Spink, londyński pośrednik nieruchomości.

Jak podaje Bloomberg rzecznik Dominiki Kulczyk odmówił komentarza w tej sprawie. Ze Spinkiem nie udało się agencji skontaktować.

Londyński rynek luksusowych nieruchomości mocno się ożywił w ostatnich miesiącach, bo najbogatsi ludzie świata finalizowali liczne transakcje korzystając ze słabego funta i chcąc uniknąć zapowiadanego podatku od zakupów dokonywanych przez inwestorów zagranicznych.

Na początku stycznia chiński miliarder Cheung Chung Kiu kupił nieruchomość również w dzielnicy Knightsbridge za ponad 210 mln funtów (ponad 1 miliard zł), czym ustanowił nowy rekord stolicy Wielkiej Brytanii.

Przeczytaj też: Najdroższa rezydencja w Londynie. Chiński miliarder wyda miliard złotych na dom

Dominika Kulczyk i jej brat Sebastian odziedziczyli fortunę po ojcu, Janie Kulczyku, który był najbogatszym człowiekiem w Polsce - przypomina Bloomberg. Na ubiegłorocznej liście najbogatszych Polaków Forbesa Dominika Kulczyka zajmowała trzecie miejsce, eq aequo ze swoim bratem. Jej majątek wyceniono wtedy na 6,8 mld zł.