Łaźnia Horhor, którą wybudowała prywatna pokojówka sułtana Sulejmana Wspaniałego, którego zona byłą słynna Roksolana, Behruz Aga, została wystawiona na sprzedaż przez grupę udziałowców.

Główny budynek łaźni tureckiej o powierzchni 558 metrów kwadratowych znajduje się w strefie ochronnej pierwszego stopnia, ponieważ jest bezcennym zabytkiem. Na działce, na której znajduje się łaźnia jest też dom mieszkalny rodziny, do której należy łaźnia. Liczne grono spadkobierców postanowiła sprzedać zabytkowy obiekt "zanim udziałowców" będzie tak dużo, że trudno będzie podzielić pieniądze.

Łaźnia swój obecny wygląd zawdzięcza przebudowie, która nastąpiła po wielkim pożarze w 1756 roku, który zniszczył prawie jedną trzecią Stambułu.

Trzypiętrowa łaźnia turecka z 30 pomieszczeniami łaziebnymi, która w przeszłości służyła tylko elitarnej klasie mieszkańców pałacu sułtana, teraz czeka na nowych nabywców.

Turgay Kurt, jeden z właścicieli łaźni, powiedział mediom, że już teraz chętnych do podziału zysków ze sprzedaży jest 22 osób z czterech rodzin. W 1917 roku zabytkowa łaźnię kupiła jego prababka. W następnym pokoleniu współwłaścicieli może być aż 69. Doszli więc do wniosku, że teraz jest dobry moment na sprzedaż zabytkowego budynku.

Łaźnia wymaga sporego remontu, ale ponieważ jest zabytkiem, należy go przeprowadzać pod nadzorem architekta. Budynek daje jednak ogromne możliwości i nowy właściciel może go przekształcić w bardzo zyskowne miejsce - zapewnia obecny właściciel.