Reklama
Rozwiń
Reklama

HM Inwest zbuduje Mieszkania+ z klocków

Giełdowy deweloper w partnerstwie z ARP uruchomi zakład betonowych prefabrykatów.

Aktualizacja: 22.04.2020 09:58 Publikacja: 22.04.2020 09:51

HM Inwest zbuduje Mieszkania+ z klocków

Kontrolowany przez Piotra Hofmana HM Invest zawarł z Agencją Rozwoju Przemysłu porozumienie w sprawie powołania joint-venture i budowy zakładu betonowych prefabrykatów w Świętokrzyskim. Fabryka ma pracować m.in. na potrzeby programu Mieszkanie+.

W 2018 r. HM Invest kupił zakład produkcji betonowych prefabrykatów w Sochaczewie, ponieważ firma wierzy w zwiększenie udziału tej technologii w budownictwie w Polsce. HM Factory, podobnie jak giełdowy potentat Pekabex, od dawna wytwarza komponenty na eksport to krajów skandynawskich. Nad Wisłą nowa generacja „wielkiej płyty” nie ma szczególnego wzięcia u deweloperów. HM Factory produkuje ściany, stropy, balkony, schody – docelowo ma stworzyć kompletny system zabudowy mieszkaniowej.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Nieruchomości
Więcej chętnych na mieszkanie z drugiej ręki. Są podwyżki
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Nieruchomości
W październiku kolejna wysoka fala popytu na kredyty mieszkaniowe. Co intryguje?
Nieruchomości
Deweloperskie partnerstwo. Czym i po co wymieniają się firmy
Nieruchomości
Heimstaden wierzy w PRS, ale poza wynajmowaniem sprzedaje mieszkania. Dlaczego?
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Nieruchomości
Gdzie w Polsce jest najwięcej niedrogich mieszkań
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama