The Old Diary znajduje się we wsi Box w hrabstwie Wiltshire w Cotswolds, które objęte jest strefą krajobrazu chronionego Area of Outstanding Natural Beauty. Dom został wystawiony na sprzedaż za 825 tys. funtów, czyli około 4,3 mln złotych. Jest tylko jeden haczyk, stałym rezydentem domu jest 94-letni Herkules.

Herkules w zasadzie korzysta głownie z ogrodu wokół domu, ponieważ jest żółwiem. Mieszka w The Old Diary od 14 lat i zaczyna hibernować około 20 października, aż do ponownego pojawienia się w okolicach 20 kwietnia wraz z początkiem cieplejszych dni. Jest raczej niekłopotliwy i wymaga jedynie wegańskiej diety składającej się z sałaty, ogórka i pomidora. Nie wychodzi poza część ogrodu otoczoną kamiennym murem i głownie wyleguje się na słońcu.

Herkules jest lokalnym celebrytą, który w latach 70. zeszłego wieku, po wizycie i weterynarza okazał się samiczką, jednak właściciele postanowili nie wprowadzać zamieszania i nie zmieniać jej imienia.

Sam dwupiętrowy dom ma powierzchnię 250 metrów kwadratowych i cztery sypialnie oraz dwie łazienki oraz toaleta z pomieszczeniem gospodarczym. Jest też niewielka piwnica, kuchnia, jadalnia oraz dwa salony a także oranżeria.

Dom, zbudowany z lokalnego piaskowca, wymaga poważnego remontu. Jednak kolejni właściciele zachowali w nim wiele oryginalnych elementów jak drewniane belki stropowe, kamienne podłogi oraz kominki z kamienia. Jest też XIX-wieczna żelazne urządzenie do podgrzewania wody do łazienek i wanien.

Na terenie działki stoi też garaż, pomieszczenia gospodarcze oraz drewniany budynek, który niegdyś był kawiarnią, ale teraz jest nieużywany.