Cała posiadłość ma powierzchnię ponad 13 hektarów (w tym ponad 200 metrów linii brzegowej z prywatną plażą) i składa się z czterech dużych działek położonych nad zatoką Long Island Sound. Aukcja posiadłości odbędzie się 1 sierpnia a w sprzedaży pośredniczy portal eliteauctions.com.

Posiadłość jest do sprzedania już od dwóch lat. Teraz trafiła na portal aukcyjny specjalizujący się w sprzedawania luksusowych nieruchomości. Mimo, że nie ma ceny wywoławczej, to Villa Riele jest wycenia przez specjalistów na 18 mln dolarów, czyli około 67 mln złotych.

Na terenie posiadłości są dwa domy. Główny modernistyczny dom zaprojektował znany amerykański architekt Edward Durell Stone, twórca projektów m.in. nowojorskiego Museum of Modern Art (MoMA), budynku ambasady USA w New Delhi w Indiach oraz Kennedy Center w Waszyngtonie.

Dom został wybudowany w 1964 roku i ma cztery sypialnie, pięć łazienek, duży salon, jadalnię, kuchnię oraz niesamowity basen wbudowany w dom, do którego wchodzi się bezpośrednio z holu. Wszystko wciąż utrzymane w niezmienionym stylu lat 60. zeszłego wieku. W domu jest też wiele udogodnień jak na przykład winda czy system intercomu. Jest też podcieniony taras na który wychodzi się z salonu i z którego rozciąga się przepiękny widok na ogród i zatokę.

Do dyspozycji właścicieli jest też mniejszy domek nad samą plaża z niewielkim salonem, jedną sypialnią, kuchnią i dwoma łazienkami, w tym jedna na dworze.

Posiadłość pierwotnie należała do Gilberta Bayarda Colgate, prawnuka założyciela koncernu Colgate-Palmolive i byłą częścią większej posiadłości ziemskiej.

Obecna właścicielka Gabriele Langer, Baronowa von Langendorff, to wdowa po znanym chemiku Walterze Langer von Langendorff, który wykreował zapach White Shoulders, który należy ocenie do koncernu Elizabeth Arden.

Villa Riele jest położona zaledwie 50 minut drogi samochodem do Nowego Jorku. Mimo to oferuje właścicielom cisze, spokój i ochronę przed ewentualnymi wścibskimi sąsiadami.