Willa znajduje się w miejscowości Katun Rezevici na kamiennym cyplu nad Morzem Adriatyckim. Została wystawiona na sprzedaż za 10 mln euro, czyli ponad 44 mln złotych.

Posiadłość, która powstałą w XIV wieku należała w sumie w całej swojej historii do trzech rodzin. Willa o powierzchni około 200 metrów kwadratowych została wybudowana z lokalnego kamienia i podczas ostatniego remontu została gruntownie zmodernizowana. Zachowano jednak większość oryginalnych elementów średniowiecznej budowli. Do dyspozycji właścicieli jest duży salon, cztery sypialnie, pięć łazienek, kuchnia, jadalnia oraz siedem tarasów oraz dwa źródełka czystej, słodkiej wody.

Prosty, kamienny piętrowy budynek otacza ogród z cyprysami i sosnami oraz sad z drzewami figowymi. W ogrodzie jest miejsce do opalania, grillowania oraz kilka kamiennych zejść prosto do morza. Cała posiadłość to nieco ponad 1,2 tys. metrów kwadratowych.

W przeszłości dom używany był jako miejsce kwarantanny dla marynarzy powracających z dalekich podróżny. A w położonym nieopodal męskim klasztorze w Reževići zatrzymywali się krzyżowcy w drodze do Jerozolimy, w tym przywódca pierwszej krucjaty Rajmund, hrabia Tuluzy. Mnisi trzymali specjalne naczynia wypełnione winem by napoić wędrowców.

Niedaleko posiadłości znajduje się luksusowy ośrodek wypoczynkowy Aman Sveti Stafan z różowymi piaszczystymi plażami oraz popularna miejscowość turystyczna Petrovac.