Reklama
Rozwiń
Reklama

Stary Browar sprzedany za 290 mln euro

Grażyna Kulczyk sprzedała poznańskie centrum handlowe funduszowi z grupy Deutsche Banku

Aktualizacja: 25.11.2015 10:44 Publikacja: 25.11.2015 10:10

Stary Browar sprzedany za 290 mln euro

Foto: 123rf.com

W komunikacie podano, że Fundusz Deutsche Asset & Wealth Management (Deutsche AWM) inwestujący na rynku nieruchomości nabył na rzecz niemieckiego funduszu Grundbesitz Europa Stary Browar w Poznaniu za kwotę około 290 mln euro. Na transakcję wcześniej zgodził się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. To największa w tym roku transakcja na rynku handlowych nieruchomości komercyjnych w Polsce.

Pierwsza faza Starego Browaru została otworzona w 2003 roku, a kolejna w 2007. W centrum działa 200 sklepów, ale zgodnie ze strategią Grażyny Kluczyk połowa działań związana jest ze strefą kulturalną.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Nieruchomości
W październiku kolejna wysoka fala popytu na kredyty mieszkaniowe. Co intryguje?
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Nieruchomości
Deweloperskie partnerstwo. Czym i po co wymieniają się firmy
Nieruchomości
Heimstaden wierzy w PRS, ale poza wynajmowaniem sprzedaje mieszkania. Dlaczego?
Nieruchomości
Gdzie w Polsce jest najwięcej niedrogich mieszkań
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Nieruchomości
Hillwood Polska kupuje magazyny za 100 mln euro
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama