Firma A&A Holding zajmie się transformacją dawnego magazynu bawełny położonego na 27-ha terenie centrum handlowego Manufaktura w Łodzi. Dawny budynek zostanie zamieniony w biura (zajmą 8,5 tys. mkw.) i część usługową (3,5 tys. mkw.) Trwa projektowanie, prace ruszą w przyszłym roku. Komercjalizacją części usługowej zajmie się firma Apsys Polska, właściciel Manufaktury.

- Nasze 32-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości, solidne wartości rodzinne oraz wysokie kompetencje współpracujących z nami zespołów przekładają się na głębokie zrozumienie potrzeb rynku, dzięki czemu realizowany przez nas projekt Magazyn Bawełny będzie przewodził w kategoriach ESG, mixed-use i rewitalizacji – zadeklarował Adrian Majsterek z A&A Holdingu.

- Doceniamy, że inwestor Magazynu Bawełny ma na uwadze wypracowany przez Apsys sukces Manufaktury na każdej płaszczyźnie, szczególnie w zakresie zarządzania i komercjalizacji. Jako odpowiedzialni za wynajem części budynku przeznaczonej na cele handlowo-usługowe jesteśmy na etapie doprecyzowania oferty dla klienta docelowego, która będzie komplementarna z ofertą Manufaktury – powiedziała Elżbieta Rek, portfolio leasing director w Apsys Polska. - Bazując na naszym długoletnim doświadczeniu i wypracowanych relacjach z najemcami wierzymy, że po zaproszeniu do tego projektu nieobecnych dotychczas w Manufakturze partnerów biznesowych z różnych sektorów, wzmocnimy potencjał całego kompleksu. Na około 3,5 tys. mkw. podzielonych na dwa poziomy chcemy stworzyć synergię branżową, która zaspokoi potrzeby około 1 tys. pracowników części biurowej oraz umożliwi konceptom zaistnienie w kompleksie Manufaktury tworząc nową destynację dla powiększonej grupy klientów – dodała.