Fani „Stranger Things” ustawią się w kolejce? Dom Byersów na sprzedaż

Budynek, który grał dom Byersów w hicie Netfliksa, jest na sprzedaż. Cena nie zbija z nóg.

Publikacja: 22.09.2022 16:54

Fani „Stranger Things” ustawią się w kolejce? Dom Byersów na sprzedaż

Foto: PAP/Curtis Baker/Netflix

„Stranger Things” to jeden z największych hitów Netfliksa. Fani już teraz odwiedzają lokalizacje, w których kręcono odcinki serialu, także dom, w którym mieszkali Byersowie. Charakterystyczny budynek, który dodawał tyle klimatu w pierwszych sezonach serialu, istnieje naprawdę i znajduje się w Fayetteville w stanie Georgia. Co więcej, wystawiono go właśnie na sprzedaż.

Aby kupić dom i mieszkać jak prawdziwy fan, nie trzeba aż tak bardzo zasobnego portfela. Dom kosztuje bowiem 300 tys. dolarów i jest to cena zbliżona do cen w okolicy za podobne domy – jednopiętrowe budynki z trzema sypialniami i dwiema łazienkami. W ofercie agent zachęca, że dom jest idealny „pod Airbnb, wynajem krótkoterminowy lub jako osobista rezydencja”.

Czytaj więcej

„Stranger Things”: Wysokiej klasy potwory

Z oferty wynika jednak, że fakt wykorzystania budynku jako serialowej lokalizacji ma swoje wady (albo zalety, zależy jak na to spojrzeć). Fani pojawiają się tu „prawie codziennie”. Obecni właściciele musieli „postawić zaporę na podjeździe i znaki własności prywatnej”, by powstrzymywać fanów przed naruszaniem ich prywatności.

Jeżeli kogoś nie powstrzyma fakt, że musi jeszcze długo liczyć się z najazdami fanów chcących zobaczyć dom, w którym „mieszkali” bohaterowie popularnego serialu, to okazja naprawdę jest dobra. I to nawet w sytuacji, w której cena wzrośnie w razie aukcji. Znalezienie porządnego domu w Fayetteville w tej cenie wcale nie jest łatwe, a zaletą domu serialowych Byersów jest też położenie w cichej, zalesionej okolicy.

Oczywiście, nabywca może chcieć wykorzystać popularność. Z pewnością znajdą się chętni na to, by przenocować w serialowym domu.

Nieruchomości
Rząd przyjął program tanich kredytów. Klienci już rezerwują odpowiednie mieszkania
Nieruchomości
Wielki recykling budynków nabiera tempa. Troska o środowisko czy o portfel?
Nieruchomości
Opada gorączka, ale nie chęci
Nieruchomości
Klienci czekają w blokach startowych
Nieruchomości
Kredyty mieszkaniowe: światełko w tunelu
Rynek nieruchomości
W mieszkaniówce przedwiośnie