Zeitgeist Asset Management powiększyła polski bank ziemi o grunt przy Racławickiej w Krakowie, gdzie razem z Activ Investment postawi budynek z około 180 apartamentami serwisowanymi na wynajem krótkoterminowy i ćwierć tysiącem lokali dla studentów.

– Kraków cieszy się dużą popularnością wśród Polaków i cudzoziemców, którzy chętnie przyjeżdżają tu w interesach, wypocząć czy też zdobyć wykształcenie. Miejsca noclegowe w dobrym standardzie są bardzo poszukiwane. Zdecydowaliśmy więc zbudować obiekt, który spełni potrzeby wielu typów osób jednocześnie. Mamy na to ciekawy pomysł oraz wydane pozwolenie na budowę, dlatego ruszamy z pracami pełną parą – skomentował Peter Noack, prezes Zeitgeist AM. Inwestycja ma być oddana w III kwartale 2024 r. Zeitgeist AM zobowiązał się do kupna budynku po zakończeniu budowy oraz zapewnił wcześniejsze finansowanie poszczególnych etapów budowy.

Zeitgeist AM działa w Czechach, Polsce, na Węgrzech, w Niemczech i we Włoszech. Zarządza aktywami o wartości około 800 mln euro. Firma w Polsce buduje mieszkania na wynajem i akademiki, chętnie kupuje nieruchomości do zaadaptowania, m.in. dawna siedziba Urzędu Telekomunikacyjnego i Telegraficznego czy zabytkowe kamienice w Warszawie, a także dawny gmach Poczty Głównej w Krakowie.