MLP Group kontynuuje ekspansję zagraniczną, bank ziemi powiększył się o pierwszą działkę w Austrii. W ramach MLP Business Park Vienna ma powstać miejski park biznesowy z myślą o m.in. branżach e-commerce, logistycznej, ostatniej mili, montażowej, usługowej i przemysłu lekkiego. Parka ma oferować 55 tys. mkw. najmu. Deweloper jest na tyle spokojny o popyt, że pierwsza hala zostanie postawiona spekulacyjnie – a więc bez wstępnych umów najmu. Budowa ma ruszyć w III kwartale. Całkowita wartość projektu szacowana jest na 55 mln euro (niemal 250 mln zł).

- Koncentrujemy się na głównych i strategicznych lokalizacjach w Europie. Wierzę, że dzięki takiemu podejściu, niezależnie czy nastąpią dobre czy złe czasy, nasze magazyny będą atrakcyjne dla klientów – skomentował Radosław T. Krochta, prezes MLP Group.

Firma zatrzymuje wybudowane i skomercjalizowane magazyny we własnym portfelu. Strategia MLP Group zakłada ekspansję w Niemczech i uzupełniająco Austrii tak, by zrównoważyć polską część biznesu.