Deweloper otworzył w Gdańsku oddział, który ma przygotować inwestycje mieszkaniowe o podwyższonym standardzie, jak i prestiżowe.
Katarzyna Rauber, dyrektor regionu Trójmiasto w Yareal Polska zwraca uwagę, że Trójmiasto to trzy wyraźnie zróżnicowane rynki. - Dynamiczny rozwój gospodarczy i wzrost wynagrodzeń przy rekordowo niskich stopach kredytów hipotecznych, zachęcają do zakupu własnego mieszkania. Gdańsk, Sopot i Gdynia notują wyjątkowo niską stopę bezrobocia od 2,2 do 3,4 proc., do czego z pewnością przyczynił się gwałtowny rozwój inwestycji biurowych i wzrost zatrudnienia m.in. w sektorach BPO i SSC, które napędzają gospodarkę i siłę nabywczą mieszkańców przyjeżdżających do Trójmiasta za pracą z całego regionu – mówi cytowana w komunikacie Rauber.
- Lokalny rynek mieszkaniowy systematycznie wzrasta, a popyt na nowo budowane lokale pozostaje na rekordowo wysokim poziomie. Dobrym wynikom ekonomicznym Trójmiasta, a w konsekwencji chłonnemu rynkowi mieszkaniowemu, sprzyja świetne połączenie z innymi regionami Polski dzięki sieci autostrad, licznym połączeniom kolejowym, w tym Pendolino, oraz lotniczym obsługiwanym przez międzynarodowe lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku - dodaje.
W I połowie 2017 r. deweloper sprzedał 228 mieszkań - więcej niż w całym 2016 r. Bank ziemi Yareal pozwala na budowę ponad 2 tys. mieszkań. W budowie jest teraz pięć osiedli na ponad 600 lokali. Deweloper realizuje też inwestycje komercyjne – trwa budowa butikowego biurowca Nowogrodzka Square w centrum Warszawy, w przygotowaniu jest największa inwestycja biurowa w historii firmy – na warszawskiej Woli.