Reklama

Sprzedaż mieszkań zacznie hamować

Dla branży powoli kończy się czas bicia rekordów, ale największe firmy dłużej utrzymają wysokie obroty – prognozuje Haitong Bank.

Aktualizacja: 13.11.2017 05:21 Publikacja: 12.11.2017 20:00

W tym roku branża deweloperska zanotuje kolejny rekord sprzedaży mieszkań. Według prognoz analityków Haitong Banku w przyszłym roku szeroki rynek zacznie już hamować.

– W IV kwartale br. wysoki popyt na nowe mieszkania utrzyma się przede wszystkim za sprawą niskich stóp procentowych, wspierających zarówno zakupy klientów końcowych, jak i inwestycyjne, oraz rosnących dochodów społeczeństwa, historycznie niskiego bezrobocia, dalszej migracji Polaków do głównych miast, jak też rosnącej liczby imigrantów – ocenia Cezary Bernatek, analityk Haitong Banku.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Nieruchomości
Coraz mniej wolnych miejsc noclegowych w górach i nad morzem
Nieruchomości
Ronson liczy na wzrost sprzedaży mieszkań
Nieruchomości
Fabryka Park w Katowicach w nowych rękach
Nieruchomości
White Stone Development wybuduje mieszkania w Warszawie i Szczecinie
Nieruchomości
PRS. Ponad pół tysiąca lokali na wynajem w AFI Home Metro Zachód
Reklama
Reklama