Za te pieniądze w Londynie można kupić garaż w centrum miasta, raczej nie mieszkanie, nawet najskromniejsze. 80 tys. funtów to niespełna 435 tys. złotych.

Jest jednak jedno, ale... Wyspa Eilean an Fheidh jest niezamieszkała od wielu wieków a z niegdyś imponującej warowni zostały jedynie malownicze ruiny. Od ponad 500 lat należy do tej samej rodziny.

Za to sąsiedztwo wyspy jest doborowe. Sąsiednia wyspa Eilean Shona należy do siostry Richarda Bransona, Vanessy Branson i jej męża Roberta Devereux, którzy kupili ja za 1,3 mln funtów w 1995 roku i przekształcili w "ekologiczny raj bez samochodów". Na wyspie mieszkał ponad sto lat temu pisarz JM Barrie, autor "Piotrusia Pana". Według magazynu "Tatler" mieszkał on na niej wraz z pięcioma braćmi Llewelyn Davies, swoimi pasierbami, którzy posłużyli mu za pierwowzór postaci do słynnej powieści.

Wyspa z zamkiem znajduje się w jednym z najładniejszych zakątków Szkocji, na jeziorze Loch Moidart. Jest to jezioro morskie w powiecie Moidart w Highland w Szkocji. Morar, Moidart i Ardnamurchan to narodowy obszar chroniony obejmujący przybrzeżne krajobrazy trzech półwyspów w zachodnich górach Szkocji: Ardnamurchan, Moidart i Morar.

Eilean an Fheidh ma powierzchnię ponad 44 tys. metrów kwadratowych i jest połączona wąskim skrawkiem plaży ze stałym lądem. Poza ruinami zamku porośnięta jest naturalnym lasem. Na wyspie można spotka wiewiórki, foki, a u jej wybrzeży zobaczyć delfiny.

Zamek Tioram został wybudowany w XII lub XIII wieku i należał do klanu Ruaidhrí oraz klanu Ranald. W XVIII wieku, podczas powstania jakobickiego 1715 r. i próby odzyskania tronów Anglii, Irlandii i Szkocji przez wygnanych Stuartów, zamek został spalony i nigdy go nie odbudowano. Pod koniec zeszłego wieku pojawiły się propozycje rekonstrukcji, ale uznano, że byłoby to zbyt kosztowne.