Reklama

Romantyczny domek z popularnego serialu na sprzedaż

Biało-niebieski domek znajduje się w niewielkiej miejscowości portowej w Kornwalii - Port Isaac. Od kilku lat jest tam kręcony bardzo popularny brytyjski serial "Doc Martin".

Publikacja: 30.04.2018 15:00

Foto: materiały prasowe

ula

Rose Cottage, który znajduje się przy Dolphin Street i kilka razy "występował" w serialu, został wystawiony na sprzedaż za 515 tys funtów czyli niecałe 2,5 mln złotych.

Obecna właścicielka wyjmowała go turystom, którzy przyjeżdżają na lato do Kornwalii. Do może być też normalnym, całorocznym domem dla rodziny.

Dom, który jest dawną chatą rybaka, ma trzy sypialnie, nowoczesną kuchnię z zachowaną kuchnią węglowa obok nowoczesnego wyposażenia, salon w którym jest tzw. koza do ogrzewania pomieszczenia i jadalnię oraz duże pomieszczenie gospodarcze z kuchnią. Jest niestety tylko jedna łazienka na piętrze. Cały dom ma powierzchnie około 110 metrów kwadratowych.

W domu zachowano wiele oryginalnych elementów jak kamienne podłogi, beli podstropowe, szafki i schowki pod parapetami okiennymi. Dom ma też piękny, niewielki prywatny ogród, nieco na uboczu od głównej drogi w mieście.

Na sprzedaż jest też całe wyposażenie oraz meble znajdujące się w domu.

Reklama
Reklama

Rocznie ma wynajmie domu obecna właścicielka zarabiała około 20 tys. funtów. Sezon wakacyjny w Port Isaac trwa średnio 26 tygodni w roku.

Port Isaac yo jedna z najładniejszych wiosek rybackich. Pierwszy port rybacki zbudowano tam za czasów króla Henryka VII. W mieście jest około 90 budynków wpisanych do rejestru zabytków.

Nieruchomości
Używane mieszkania wróciły do łask kupujących
Nieruchomości
Bitwa o najlepsze biura. Najsłabsze obiekty wypadną z rynku
Nieruchomości
Rynek nieruchomości dwa lata po powołaniu rządu. Ile dowiozły ministerstwa?
Nieruchomości
Czy będą kolejki u notariuszy
Nieruchomości
Czy to już czas na zakup mieszkania? Nie brakuje pesymistów
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama