Będący w trakcie publicznej emisji obligacji deweloper zawarł z Grupą KGAL umowę sprzedaży biurowców wchodzących w skład wielofunkcyjnego kompleksu Fuzja realizowanego w Łodzi. Wartość transakcji wyniesie ponad 56 mln euro (blisko 260 mln zł).

Część biurowa będzie liczyć 22 tys. mkw., z czego 16,3 tys. mkw. wynajęło Fujitsu Poland Global Delivery Centre.

- Cieszymy się, że Grupa KGAL dostrzegła wartość biurowców Fuzja jeszcze w trakcie ich budowy. To wyraźny dowód na to, że inwestorzy i najemcy doceniają naszą strategię tworzenia tzw. destinations, wielofunkcyjnych części miasta, gdzie ludzie mogą mieszkać, pracować i się bawić. Przez wiele lat ten historyczny teren Łodzi był zamknięty i niedostępny dla mieszkańców. Teraz pracujemy nad tym, by znów stał się pełnoprawną częścią miasta, zaspokoił potrzeby mieszkańców i stał się tłem dla zrównoważonego, miejskiego stylu życia – skomentowała Małgorzata Turek, członek zarządu Echo Investment odpowiedzialna za dział inwestycji.

– Biurowce Fuzji są doskonałym aktywem dla inwestora strategicznego, ze względu na najwyższą jakość oraz zainteresowanie renomowanych najemców, co potwierdza wartość budynków w długim czasie – powiedział Adam Scheitza, transaction manager z KGAL Investment Management. W marcu ub.r. Grupa KGAL kupiła od Echa Biura przy Willi, część kompleksu mixed-use Browary Warszawskie, płacąc 87 mln euro.

Echo, dywersyfikując źródła przychodów, do 21 stycznia przyjmuje zapisy od inwestorów indywidualnych na trzyletnie obligacje o wartości do 50 mln zł. Deweloper oferuje kupon WIBOR6M plus 4 pkt proc. marży, co obecnie oznacza 6,87 proc. w skali roku. Zapisy można składać wyłącznie w biurze maklerskim PKO BP.