Giełdowy deweloper Echo Investment pozyskał 75 mln euro kredytowania od PKO BP i Banku Pekao na krakowski projekt Brain Park. Inwestycja to trzy budynki o łącznej powierzchni najmu 42,4 tys. mkw. Pierwsze dwa zostaną oddane najemcom – w tym PepsiCo GBS - na przełomie lat 2022 i 2023.

To kolejny projekt Echa ze wsparciem banków. PKO zaangażowany jest w finansowanie m.in. kompleksu Moje Miejsce w Warszawie i MidPoint 71 we Wrocławiu, a Pekao m.in. Fuzji w Łodzi i Face2Face w Katowicach.

– Echo Investment od ponad ćwierćwiecza współuczestniczy w rozwijaniu polskich miast, dzięki czemu stają się one bardziej przyjazne dla ludzi. Takim projektem jest nowoczesny kompleks biurowy Brain Park w Krakowie, który już wkrótce stanie się miejscem pracy dla kilku tysięcy specjalistów. Duże zainteresowanie najemców tym projektem potwierdza olbrzymi potencjał biznesowy Krakowa, ale także dobrą markę Echo Investment i świetną lokalizację i jakość biurowców. Cieszymy się, że w tworzeniu Brain Parku udział wezmą renomowane instytucje finansowe, które wierzą naszą strategię oraz w sukces naszych przedsięwzięć i chcą stać się ich częścią – skomentował Grzegorz Iwański, dyrektor działu finansowania w Echo Investment.