Resi Capital, siostrzana spółka giełdowej Cavatiny budująca portfel mieszkań na wynajem, pozyskała ponad 160 mln zł finansowania od Banku Pekao. Kredyty zostaną wykorzystane na finansowanie dwóch projektów: Quorum we Wrocławiu (336 lokali) oraz WIMA Widzewska Manufaktura w Łodzi (426 lokali).

Celem Resi Capital jest oddanie w 2023 r. 2,3 tys. lokali na wynajem we Wrocławiu, Łodzi oraz Katowicach i Krakowie. Plan na 2025 r. to 5 tys. lokali w portfelu. Lada chwila ma wystartować platforma internetowa umożliwiająca rezerwację mieszkań.

– Według analiz w Polsce brakuje około 2 mln lokali, a dzisiejsze społeczeństwo potrzebuje dostępu do różnorodnych rozwiązań mieszkaniowych, pozwalających na mobilność, dobrą organizację codziennego życia oraz chroniących przed mocno obciążającymi zobowiązaniami. Dzięki współpracy w ramach grupy kapitałowej Cavatina, mamy pełnię kompetencji do przeprowadzenia całego procesu inwestycyjnego od analizy gruntu i projektowania, poprzez realizację, aż po zarządzanie platformą dla wynajmujących – powiedział Mirosława Płużek, CFO w Resi Capital. – Wypracowany przez nas model biznesowy spotyka się z dobrym odbiorem instytucji finansowych. Cieszy nas, że Bank Pekao dostrzega duży potencjał rozwijającego się w Polsce rynku PRS – dodał.

– Wierzymy, że wraz z rosnącą mobilnością polskiego społeczeństwa oraz oczekiwaniem większej elastyczności, najem oferowany przez profesjonalne podmioty będzie stawał się coraz powszechniejszą alternatywą dla posiadania własnego mieszkania – skomentował Dieter Lobnig, dyrektor departamentu bankowości inwestycyjnej i finansowania nieruchomości komercyjnych Banku Pekao.