Inwestycja zrealizowana pod marką Vendo Park jest 28. tego typu obiektem dewelopera w Polsce. To także pierwszy park handlowy, który Trei realizuje w ramach założonej na początku listopada spółki joint venture z inwestorem Patron Capital.

Inwestycja w Chorzowie, której wartość wyniosła 6,5 mln euro, jest czwartym parkiem handlowym Trei w województwie śląskim, gdzie deweloper działa od 2018 r. Wcześniej powstały Vendo Parki w Dąbrowie Górniczej, Częstochowie i Piekarach Śląskich.

Park handlowy powstał na działce o powierzchni ponad 1,5 ha. Składa się z dwóch niezależnych budynków. W Vendo Parku w Chorzowie działa  dziewięć sklepów – KiK, Dealz, Rossmann, Neonet, JBB, Kakadu, Action, Pepco i operator spożywczy – Biedronka. Jest także 205 miejsc postojowych.

- W dniu otwarcia obiektu w Chorzowie w mieście debiutują sklepy marek Neonet i JBB. Choć wciąż kluczową rolę na polskim rynku pełni handel tradycyjny, transakcje internetowe są w naszym kraju coraz popularniejsze. Dlatego, wychodząc naprzeciw potrzebom konsumentów, postanowiliśmy wprowadzić również możliwość komfortowego odbioru paczek w Vendo Parkach – mówi Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland. - Niedawno rozpoczęliśmy współpracę z Allegro. Punkty do odbioru paczek tego giganta e-commerce lokujemy na terenie naszych inwestycji, w tym chorzowskiego Vendo Parku. Wierzymy, że możliwość odbierania i nadawania przesyłek stanie się kolejnym istotnym elementem oferty handlowej naszych obiektów.

Parki handlowe w Polsce intensywnie się rozwijają. Trei Real Estate buduje kolejne obiekty. W ramach zawartej umowy z europejskim inwestorem Patron Capital deweloper zrealizuje od 15 do 20 Vendo Parków w Polsce w najbliższych trzech - pięciu latach.