W pierwszej części gliwickiego osiedla spółka Atal wybudowała trzy (cztery i pięć kondygnacji) budynki, w których jest  251 mieszkań i cztery lokale usługowe.

- Właśnie odebraliśmy pozwolenie na użytkowanie pierwszego etapu gliwickiego osiedla Apartamenty Karolinki. To już szesnasta ukończona w tym roku inwestycja, co zbliża nas do osiągnięcia prognozowanych na ten rok 3,5 tys. oddanych mieszkań – mówi cytowany w komunikacie Zbigniew Juroszek, prezes spółki Atal.

W tym roku deweloper zakończył też budowę m.in. wielofunkcyjnej inwestycji Sokolska 30 Towers w Katowicach, dwóch etapów poznańskich Apartamentów Dmowskiego, drugiego i trzeciego etapu warszawskiej inwestycji Nowa Grochowska.

Od stycznia do września Atal przekazał klientom 2390 lokali mieszkaniowych i usługowych. To o 34 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. - Najwięcej lokali, 599, zostało wydanych w Warszawie. W Łodzi – 426, a w Poznaniu - 388. Tylko w trzecim kwartale roku deweloper przekazał 740 mieszkań, o 36 proc. więcej niż przed rokiem (543 lokale). W minionym roku deweloper oddał 3 002 lokale. To rekord w historii firmy – podaje deweloper.