Dorota Wysokińska-Kuzdra, senior partner w firmie doradczej Colliers, pozostanie członkiem komitetu wykonawczego ULI w Polsce i w Europie. Zajmie się też rozwojem ULI w rejonie Europy Środkowo-Wchodniej.

Kadencja Sørena Rodian Olsena będzie trwała dwa lata. W działania ULI Poland jest on zaangażowany od 2015 roku. Pracował m.in. jako dyrektor działu rynków kapitałowych w firmie Cushman & Wakefield, był też szefem Aberdeen Asset Management w Polsce. Ma tytuł MBA University of Westminster. Jest członkiem RICS.

- Søren ma wieloletnie doświadczenie zdobyte na polskim rynku nieruchomości. Jestem przekonana, że wniesie świeże spojrzenie i nowe pomysły – mówi cytowana w komunikacie Lisette van Doorn, dyrektor wykonawczy ULI Europe.

Jak podkreślono, jednym z celów ULI Poland pod nowym kierownictwem będzie kontynuacja realizacji programów wynikających z misji organizacji, takich jak "Places+Spaces", roczny cykl skupiający się na kwestiach dotyczących miast oraz "Around a City in 8 Questions", czyli serii spotkań z prezydentami największych polskich miast. 

- Patrząc w przyszłość, będziemy się koncentrować na wyzwaniach, jakie niesie świat postcovid. Chcemy też pracować nad zwiększeniem liczby członków organizacji w Polsce – zapowiada Soren Rodian Olsen.

Urban Land Institute to międzynarodowa organizacja non profit oraz instytut badawczy, którego misją jest wytyczanie odpowiedzialnych sposobów planowania i rozwoju miast, sprzyjających tworzeniu i umacnianiu lokalnych społeczności. Instytut został założony w 1936 roku. Dziś zrzesza ponad 45 tys. członków na całym świecie.

Urban Land Institute Poland działa od 2014 r.