- Trwają prace nad koncepcją stworzenia w tym miejscu wieloetapowej wielofunkcyjnej inwestycji z bogatą zielona strefą – informuje firma w komunikacie. - Będzie to pierwszy tego typu projekt w północnej części Warszawy, który otworzy nowy rozdział w rozwoju stołecznego rynku nieruchomości. Od początku projektowania zostaną uwzględnione trendy, zmiany i wymagania ery po pandemii. Oznacza to także elastyczne podejście do kolejnych etapów inwestycji, które przede wszystkim mają odpowiadać na zmieniające się potrzeby mieszkańców i tworzyć dzielnicę przyszłości.

Kilka miesięcy temu White Stone zawarł pierwszą transakcję zakupu gruntu o powierzchni niemal 120 tys. mkw. Teraz podpisał umowę kupna przylegającego terenu o powierzchni ok. 80 tys. mkw. Łączny koszt nieruchomości to nieco ponad 23 mln euro.

- Rynek nieruchomości potrzebuje dziś jak najwięcej pozytywnych impulsów, nadania biegu zmianom nie tylko w istniejących obiektach, ale także w tworzeniu przystosowanej do nowych warunków tkanki miejskiej. Lokalizacja naszego bielańskiego projektu zapewnia świetną komunikację, bliskość stref do życia, większy spokój i bezpieczeństwo dzięki odsunięciu od zatłoczonego centrum, co daje nam duże pole do działania przy tworzeniu ostatecznej koncepcji tego miejsca - mówi cytowana w komunikacie Anna Suchodolska z White Stone Development.

- Rozpoczynając teraz prace nad szczegółami projektu, mamy szansę na wpisanie się w aktualne oczekiwania i potrzeby rynku, dobrze skomponowanie funkcji i harmonogram ich wprowadzania – dodaje Katarzyna Szymborska z White Stone Development. - Przed nami pasjonujący i wymagający czas pracy koncepcyjnej. Do pierwszego etapu projektu do współpracy zaprosiliśmy zespół architektów i inżynierów ze studia Kuryłowicz & Associates. Specyfika tej inwestycji sprawia, że w sposób otwarty i nieszablonowy będziemy planować dalsze działania. W dzisiejszych realiach taka elastyczność jest po prostu zdecydowanym atutem inwestycji - podkreśla.

Kupiony przez White Stone teren znajduje się w bliskim sąsiedztwie stacji Metro Młociny, tuż przy parkingu P+R . W sąsiedztwie jest także Galeria Młociny i kilka osiedli mieszkaniowych.