Reklama

Rośnie sieć Student Depot

Platforma GriffinRE zakończyła budowę prywatnego akademika na 500 łóżek we Wrocławiu.

Aktualizacja: 27.08.2018 11:58 Publikacja: 27.08.2018 11:55

Akademik Student Depot we Wrocławiu spółki GriffinRE

Akademik Student Depot we Wrocławiu spółki GriffinRE

Foto: materiały prasowe

Student Depot to sieć prywatnych akademików założona przez notowany na Catalyst Griffin Real Estate z zagranicznymi partnerami finansowymi. Właśnie zakończyła się budowa obiektu we Wrocławiu na 500 łóżek.

W portfelu Student Depot ma teraz cztery działające akademiki: we Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i w Lublinie, na 1,5 tys. miejsc. W ciągu najbliższych dwóch, trzech lat powstaną obiekty w Warszawie, Krakowie i Gdańsku, a docelowo w pozostałych najważniejszych ośrodkach akademickich.

- Polskie uczelnie przyciągają studentów zagranicznych jakością edukacji i relatywnie niskimi kosztami, ale problemem jest baza socjalna. Jest więc duży, niezagospodarowany rynek. Nasze obiekty mają pełne obłożenie. W budowie są akademiki w Warszawie i Krakowie, mamy też zabezpieczone tereny pod pięć kolejnych obiektów. Budowa mieszkań na wynajem i akademików wymaga specjalnego projektowania budynków i są to duże inwestycje. Bariera wejścia na ten rynek jest więc wysoka. Mamy jako partnera deweloperską firmę Echo Investment i zagwarantowane odpowiednio wysokie finansowanie projektów. Mamy więc ważną przewagę rynkową – mówił nam niedawno Maciej Dyjas, partner zarządzający w Griffin Real Estate.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Nieruchomości
Nieruchomości jak pole minowe. "Okazja" może słono kosztować
Nieruchomości
Rynek elastycznych biur przyspiesza. Ile kosztują flexy?
Nieruchomości
Lipiec potwierdza odbicie popytu na kredyty mieszkaniowe. Nowe dylematy
Nieruchomości
Koniec wojny o garaże. Normatyw parkingowy znika ze specustawy
Nieruchomości
Rusza rewitalizacja kopalni „Wieczorek”. Powstanie Dzielnica Nowych Technologii
Materiał Promocyjny
Nie tylko okna. VELUX Polska inwestuje w ludzi, wspólnotę i przyszłość
Reklama
Reklama