#RZECZoBIZNESIE: Małgorzata Dankowska: Inwestorzy wierzą w najem instytucjonalny

Ten sektor jest przyszłościowy, jeśli popatrzymy na demografię, zmiany mentalnościowe Polaków, większą mobilność – mówi Małgorzata Dankowska, partner w firmie doradczej TPA Poland, gość programu Marcina Piaseckiego podczas EXPO REAL w Monachium.

Aktualizacja: 09.10.2018 14:44 Publikacja: 09.10.2018 13:32

#RZECZoBIZNESIE: Małgorzata Dankowska: Inwestorzy wierzą w najem instytucjonalny

Foto: tv.rp.pl

Gość przyznała, że obecnie na rynku nieruchomości jest dobra koniunktura. - Stopy zwrotu się kompresują, co oznacza, że ten rynek jest rozgrzany - mówiła Dankowska.

Biurowce i magazyny dobrze sobie radzą na rynku transakcyjnym. - Widzimy napływ kapitału azjatyckiego do polskiego sektora logistycznego – zauważyła gość. - Pojawia się inny sektor, który jeszcze u nas raczkuje, w Europie Zachodniej jest bardziej rozwinięty. Chodzi o najem instytucjonalny. Te budynki mieszkaniowe można traktować jako budynki komercyjne – dodała. Przypomniała, że TPA Poland pracowała przy pierwszym tego typu projekcie w Polsce. - Widać, że pojawiają się kolejne. Do tego sektora można zaliczyć też akademiki na wynajem czy domy senioralne – tłumaczyła.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Nieruchomości
Czeski inwestor MY Park na zakupach w Polsce
Nieruchomości
Na jakie mieszkania nas stać? Jaki jest wybór lokali na przeciętną kieszeń?
Nieruchomości
Katowice przyciągają coraz więcej firm z branży IT. Czym kusi miasto?
Nieruchomości
Ghelamco Group wykupiło obligacje. Duża ulga dla inwestorów
Materiał Promocyjny
Bank Pekao nagrodzony w konkursie The Drum Awards for Marketing EMEA za działania w Fortnite
Nieruchomości
Przedwiośnie w mieszkaniówce. Duża oferta i stabilizacja cen