Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 11.10.2018 10:30 Publikacja: 11.10.2018 10:30
Budowa Mennica Legacy Tower w Warszawie
Foto: materiały prasowe
- Banki działające na polskim rynku zdecydowanie preferują finansowanie budowy nieruchomości biurowych, w których stosunek ryzyka do potencjalnych zysków jest postrzegany jako korzystniejszy – mówi Steven Baxted, partner i szef zespołu doradztwa dla rynku budownictwa i nieruchomości w KPMG w Polsce. Instytucja właśnie opublikowała 9. edycję badania „Property Lending Barometer" przeprowadzonego wśród 70 instytucji finansowych w 14 krajach Europy.
Z raportu wynika, że w skali Europy najwięcej pieniędzy banki pożyczają na rozwój rynku mieszkaniowego. W Polsce zainteresowanie finansowaniem inwestycji mieszkaniowych pozostaje jednak na niskim poziomie – za biurowcami, obiektami handlowymi i logistyczno-przemysłowymi.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Operator mieszkań na wynajem zakończył certyfikację środowiskową budynków Warszawa Wilanowska i Wrocław Jaworska I.
Docelowo nawet 20-25 tys. mieszkań na tani wynajem rocznie – to ambicja wiceministra rozwoju Tomasza Lewandowski...
Lipiec był pierwszym w tym roku miesiącem, w którym w żadnej z największych metropolii nie wzrosła średnia cena...
Lipcowa obniżka stóp procentowych nie przyniosła fali transakcji na rynku mieszkań. Dynamika wzrostu cen słabnie...
Wspiera edukację, lokalne społeczności oraz pracowników w ich trudnych życiowych momentach. Od 35 lat duński holding VKR – właściciel marek VELUX oraz spółek siostrzanych konsekwentnie pokazuje, że kapitał społeczny jest tak samo ważny jak kapitał finansowy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas