Stoke Park, to nie tylko klub golfowy i tenisowy dla najbogatszych, ale także popularne miejsce do kręcenia filmów. Na terenie kompleksu kręcono zdjęcia do dwóch filmów z serii z Jamesem Bondem, a także "Pamiętnik Bridget Jones" oraz brytyjski kryminał "Przekładaniec" z Danielem Craigiem, a także serial Netflixa "The Crown" - informuje Bloomberg.

Stoke Park to prywatny klub sportowy znajdujący się w miejscowości Stoke Poges, w Buckinghamshire. Ma powierzchnię 1.2 km2 a historyczne zabudowania na terenie klubu zostały zaprojektowane na przełomie XVIII i XIX wieku przez jednego z największych brytyjskich architektów Jamesa Wyatta, który realizował projekt dla króla Jerzego III.

Durkc / CC BY-SA 3.0

Od początku XX wieku posiadłość, należąca najpierw do Hrabiów Huntingdon, a potem do rodziny Penn stała się pierwszym prywatnym klubem sportowym oferującym członkom pole golfowe, 13 kortów tenisowych, prywatny ogród oraz ekskluzywne noclegi.

W wybudowanym w 2008 roku budynku do dyspozycji członków klubu jest też nowoczesne SPA, basen, siłownia, studio fitness oraz dodatkowe pokoje sypialne. W sumie kompleks dysponuje 49 pokojami i apartamentami.

Durkc / CC BY-SA 3.0

Mukesh Ambani, nowy w właściciel kompleksu to nie tylko najbogatszy mieszkaniec Azji, ale według Bloomberg Billionaires Index także 13 najbogatszy człowiek na świecie z majątkiem o wartości 71,5 mld dolarów.