Reklama
Rozwiń
Reklama

Obrót ziemią rolną będzie zdecydowanie łatwiejszy

Ograniczenia w handlu ziemią, które obowiązują już od dwóch lat, zrobiły swoje. Banki ziemi się kurczą. Nie ma gdzie budować - mówi Maciej Obrębski, adwokat specjalizujący się w prawie nieruchomości.

Publikacja: 29.11.2018 19:00

Obrót ziemią rolną będzie zdecydowanie łatwiejszy

Foto: materiały prasowe

Rz: Czy zmiany, jakie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaproponowało w obrocie gruntami rolnymi, ułatwią życie inwestorom?

Mec. Maciej Obrębski: Z całą pewnością. Ograniczenia w handlu ziemią, które obowiązują już od dwóch lat, zrobiły swoje. Banki ziemi się kurczą. Nie ma gdzie budować. Propozycja Ministerstwa Rolnictwa, by „uwolnić" hektar ziemi, zdecydowanie poprawi sytuację. I chodzi nie tylko o deweloperów, ale i o istniejące zakłady przemysłowe. Nie mogą się rozbudowywać, jeżeli znajdują się na terenach rolnych. Na wykorzystanie ziemi na cele nierolnicze muszą mieć zgodę ministra rolnictwa, a ten z reguły odmawia.

Pozostało jeszcze 89% artykułu

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Nieruchomości
Polacy kupują mieszkania za miastem
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Nieruchomości
Nieruchomość za własne czy pożyczone? Gotówka kontra kredyt
Nieruchomości
CTP buduje zasób i wysoki standard magazynów w Polsce
Nieruchomości
Polacy lubią samoobsługowe magazyny
Nieruchomości
Głębsze korekty cen mieszkań? W czasie negocjacji
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama