Producent drewnianych gotowych domów kosztem blisko 90 mln zł postawi fabrykę modułów – ale nie na potrzeby budownictwa wielorodzinnego, tylko wciąż służących do budowy domów jednorodzinnych (to np. wykończona łazienka, którą obecnie wykańcza się na miejscu, po złożeniu domu na działce klienta).

Danwood kupił tereny pod zakład w specjalnej strefie ekonomicznej, a rozpoczęcie produkcji planowane jest w 2023 r. Nowa fabryka zwiększy zdolności produkcyjne o 25 proc., do 2,5 tys. rocznie.

- Podjęliśmy decyzję o budowie nowej fabryki w związku z bardzo dynamicznym rozwojem sprzedaży w Niemczech, gdzie trafia 90 proc. naszych domów, a także w związku z planami zwiększenia sprzedaży w Polsce i na innych europejskich rynkach – mówi cytowany w komunikacie Grzegorz Szkirel, członek zarządu Danwoodu.

Danwood w 2018 r. planował zadebiutować na GPW, ale odwołano ofertę. W 2020 r. spółka trafiła do portfela południowokoreańskiej grupy GS Engineering & Construction. W ubiegłym roku firma wypracowała rekordowe przychody ponad 1,2 mld zł.

Drewniane moduły do konstruowania budynków wielorodzinnych od lat produkuje Unihouse z Grupy Unibep, podobną inwestycję zapowiedział niedawno Erbud.