[srodtytul]do płytek [/srodtytul]

Klej do gresu E336 Tytan Professional oferuje Selena. Producent zapewnia, że ten elastyczny klej o dużej sile wiązania daje twardość porównywalną z granitem. Sprawdza się przy klejeniu płytek z gresu, które – ze względu na niską nasiąkliwość – są często stosowane w miejscach narażonych na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Chodzi np. o balkony czy tarasy. Klejem można też mocować glazurę, terakotę i płytki klinkierowe.

Cena: 36,75 zł (25 kg)

[srodtytul] do sufitów[/srodtytul]

Farba do ścian i sufitów Optiva Colour to propozycja marki Tikkurila. Wodorozcieńczalny akrylowy produkt o gęstej konsystencji dobrze się rozprowadza i nie kapie – zapewnia producent. Farba sprawdzi się przy malowaniu zarówno powierzchni w domach, jak i w biurowcach. Jest zalecana do malowania płyt kartonowo-gipsowych, tynków cementowo-wapiennych i podłoży betonowych.

Cena: ok. 30 zł (2,7 l)

[srodtytul]do ścian [/srodtytul]

Xella Polska wprowadza na rynek bloczki do wznoszenia ścian działowych Ytong Interia. Produkt z betonu komórkowego odmiany PP3/0,5 ma gęstość 500 kg/metr sześcienny. Wymurowane z nich ściany obciążają strop w mniejszym stopniu (o 15 proc.) niż te budowane z popularnych bloczków o gęstości 600 kg/metr sześcienny. Nowe bloczki są dostępne w dwóch wysokościach: 199 i 399 mm.

Cena: ok. 10,6 zł (sztuka), 551,2 zł (paleta 52 sztuki)

[srodtytul]do zdobienia[/srodtytul]

Linia listew ozdobnych Decosa Durostyle firmy Saarpor to połączenie lekkości styropianu z jakością naturalnych sztukaterii drewnianych czy gipsowych – zachwala producent. W ofercie jest pięć uniwersalnych wzorów do dekoracji ścian, drzwi, kominków, a nawet mebli. Profile ozdobne są wykonane z duropolimeru, lekkiego, ale twardego i gładkiego materiału.

Cena: 26 zł (długość: 2m)

[srodtytul]na dach[/srodtytul]

Dachówki Top Stick poleca firma Tegola. Top Stick to barwiony gont asfaltowy z termoprzylepną warstwą kleju. Dachówki charakteryzują się znakomitą wytrzymałością na rozciąganie, dzięki czemu sprawdzają się nawet przy fantazyjnych, nieregularnych dachach. Dużą twardość zapewniają zaś dwie warstwy izolacyjne z naturalnego bitumu z mineralnymi wypełniaczami. Top Stick są dostępne w kształcie prostokąta lub klasycznej karpiówki.

Cena: od 31 do 33 zł (za mkw.)