W ogłoszeniu o sprzedaży nieruchomości nie podano jej ceny. Aby dowiedzieć się za ile została wystawiona trzeba skontaktować się z agencja nieruchomości. Jednak według analityków cytowanych przez lokalne media Lands End Manor jest warte co najmniej 35 mln dolarów czyli niespełna 134 mln złotych.

Lands End Manor trafiła na rynek nieruchomości pierwszy raz od 40 lat. Jej właścicielami są znany chirurg plastyczny Sherrell Aston oraz jego żona Muffie Potter Aston.

Cała posiadłość ma niespełna 13 hektarów powierzchni. Główny dom został wybudowany w 1926 roku dla znanego bankiera i biznesmena Harveya Dow Gibsona przez jedna z najbardziej znanych nowojorskich firm architektonicznych Walker and Gillette.Dom powstał na fundamentach dworu z 1850 roku.

Gibson - prezes Liberty National Bank (obecnie Bankers Trust) oraz Manufacturers Trust (obecnie Citibank) i jego żona Helen Whitney znani byli z urządzania bajecznych przyjęć dla śmietanki towarzyskiej. Na tych imprezach bywał także pisarz F. Scott Fitzgerald z  żoną Zelda. Prawdopodobnie przyjęcia Gibsonów oraz ich posiadłość posłużyły do opisania stylu życia milionerów nowojorskich w powieści "Wielki Gatsby".

W latach 80. zeszłego wieku posiadłość kupiła rodzina Astonów.

Główny dom ma ponad 1200 metrów kwadratowych powierzchni w tym sześc sypialni, siedem łazienek, ogromny salon o wysokości 4,5 metrów z tzw. francuskimi oknami sięgającymi od podłogi do sufitu. Z salonu jest wyjście na taras i do ogrodu. W domu jest tez duża jadalnia oraz biblioteka - oby pomieszczeniach są działające kominki.

W domu są także dwa oddzielne apartamenty mieszkalne dla służby, z osobnymi wejściami i przejściem do głównej części domu.

Poza tym na terenie posiadłości jest tez dom dla gości z sześcioma sypialniami, a także stajnie, dwa domy dla służby, szklarnia oraz w ogrodzie basen z domem kąpielowym, a także altana.

W sumie w okół domu zaprojektowano siedem oddzielnych ogrodów, każdy w innym stylu. Jest tam ogród angielski, ogród różany, japoński ogród refleksji, rabatowy ogród kwiatowy, ogród ziołowy, ogród warzywny oraz sad. Ich twórcą był Frederick Law Olmstead, architekt krajobrazy, który zaprojektował także nowojorski Central Park. Dwa ogrody posiadłości - angielski oraz różany są wpisane do specjalnego rejestru Instytutu Smithsona, zawierającego spis amerykańskich ogrodów zabytkowych.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ