White Stone zmodernizuje przejęte w lutym budynki biurowe Helion i Luminar przy ul. Cybernetyki na warszawskim Służewcu (część Mokotowa). Odświeżone zostaną części wspólne – hol i recepcja – a także przestrzeń na zewnątrz budynków. Recykling obejmie też nazwę – kompleks będzie znany jako HOL 7.7. 

- Dzisiejsze biurowce zmieniają się wraz z ewoluującym konceptem pracy biurowej, a potrzeby najemców to przede wszystkim potrzeby ich pracowników, wykraczające poza open space.

Naszym zamysłem jest modernizacja i innowacyjna adaptacja biurowców tak, aby jak najlepiej odpowiadały na potrzeby pracowników Służewca – mówi cytowana w komunikacie Anna Suchodolska, członek zarządu White Stone.

Niesławny „Mordor” sam zyskuje drugie życie: analitycy JLL oszacowali, że w I kwartale br. największą popularnością cieszył się Mokotów, gdzie wynajęto 41 tys. mkw. – to 29 proc. udziału w powierzchni wynajętej w tym czasie stolicy.

Recyklingiem budynków zajmuje się też Globalworth Poland. Inwestor kupił kilka starszych obiektów w Warszawie, m.in. biurowiec Warta Tower na Woli, gdzie jak grzyby po deszczu rosną nowoczesne obiekty. „Starannie dobieramy do portfela aktywa z dużym potencjałem. Naszą misją jest dawanie budynkom drugiego życia: modernizacja Warta Tower będzie punktem odniesienia, wzorcem tego typu podejścia” – zapowiedział niedawno inwestor.