Reklama

W Gdyni o jakości życia, jako usłudze

Dzisiaj konkurencja między miastami jest dużo większa niż kiedykolwiek. Wygrywać będą te które zadbają o równomierny rozwój oraz zachowanie swojej tożsamości - mówił Slagin Parakatil, dyrektor w firmie Mercer podczas panelu otwierającego tegoroczny REAL ESTATE IMPACTOR konferencję dedykowaną branży nieruchomości.

Publikacja: 20.05.2019 20:00

Dzisiaj konkurencja między miastami jest dużo większa niż kiedykolwiek - mówił Slagin Parakatil, dyrektor w firmie Mercer podczas panelu otwierającego tegoroczny REAL ESTATE IMPACTOR.

Foto: rp.pl

W swoim wystąpieniu Slagin podkreślał przy tym, że „kopiowanie rozwiązań z innych ośrodków, plasujących się wysoko w rankingach atrakcyjności nie ma większego sensu".

- Ten kongres jest dla nas bardzo ważny, bo dotyka bardzo ważnej tematyki. Pozwala wymieniać się doświadczeniami pomiędzy biznesem a samorządem w taki sposób, abyśmy lepiej się rozumieli. Tym razem mówimy o jakości życia, to temat idealny dla Gdyni, bo nasze miasto ma wpisaną ją w swoją strategię rozwoju - mówiła Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.

Włodarz miasta Wojciech Szczurek zaznaczył, że jeszcze parę lat temu oceniając atrakcyjność miast brano pod uwagę ilość środków, jakie są one wstanie pozyskać z budżetu unijnego. Dziś na znaczeniu przybierają natomiast inne elementy związane m.in. z ofertą miast oraz tego jak się w nim żyje. Wiążą się z tym pewne zagrożenia, o których muszą pamiętać władze lokalne.

- Miasta nie mogą dopuszczać do rozwarstwienia społecznego - mówił Szczurek.

REAL ESTATE IMPACTOR to wydarzenie, które redakcja „Rzeczpospolitej" organizuje już po raz trzeci w Gdyni. Konferencja to nie tylko okazja do rozmów i wymiany doświadczeń, ale także do wyróżnień. W tym roku nagrodzimy inwestycje, które znacząco wpływają na jakość polskich miast. Zwycięzców poznamy jeszcze pierwszego dnia.

Reklama
Reklama

Drugiego dnia skupimy się na jakości rządzenia. Czy polskie miasta są dobrym usługodawcą i czy potrafią stworzyć pakiet usług dla swoich mieszkańców? Czy umieją odczytać potrzeby lokalnej społeczności i przekuć tę wiedzę w udane projekty urbanistyczne? Czy polskie miasta jako jednostki administracji publicznej nadążają nad tempem zmian w zakresie potrzeb i oczekiwań swoich mieszkańców?

Na te pytania spróbujemy znaleźć odpowiedź podczas drugiego dnia REAL ESTATE IMPACTOR.

Nieruchomości
Używane mieszkania wróciły do łask kupujących
Nieruchomości
Bitwa o najlepsze biura. Najsłabsze obiekty wypadną z rynku
Nieruchomości
Rynek nieruchomości dwa lata po powołaniu rządu. Ile dowiozły ministerstwa?
Nieruchomości
Czy będą kolejki u notariuszy
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Nieruchomości
Czy to już czas na zakup mieszkania? Nie brakuje pesymistów
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama