„Nieepatowanie krzykliwą pseudosportową formą budzi zaufanie. Istotną wartością jest umiejętność przenoszenia profesjonalnych doświadczeń na produkcję dla masowego klienta” – stwierdziło jury. W kategorii produkt nagrodzono firmę Mount ze Świętochłowic za kurtkę Latok i spodnie GIV.

Statuetki są przyznawane za najlepsze produkty i grafiki wdrożone w minionym roku. Śląska Rzecz promuje w ten sposób współpracę producenta z projektantami.

W kategorii projekt graficzny zwyciężyła książka „Indunature” projektu Dominika Cymera wydana przez bytomską CSW Kronika. „Negatywne skojarzenia ze Śląskiem zostały przedstawione jako atuty regionu. Dowcipnie zmieniono znaczenie stereotypowej symboliki” – głosi werdykt.

W tym roku przyznano też nagrodę specjalną cieszyńskiej Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej Być Razem za choinkę świecznik i świnkę skarbonkę zaprojektowane przez Agnieszkę Wiczuk i Marcina Eberta.

– Te rzeczy wytwarzają osoby bezdomne, bezrobotne, które chcą stanąć na nogi. Staramy się pomagać ludziom i nie liczyłem, że przyjdzie mi odbierać za to nagrodę – powiedział Mariusz Andrukiewicz z Być Razem.

O wadze konkursu świadczą jego zwycięzcy także z lat ubiegłych, np. pracownia Moho Design nagrodzona za dywan jak filcowa wycinanka – mohohej! DIA.

[ramka][b][link=http://www.slaskarzecz.pl]www.slaskarzecz.pl[/link][/b][/ramka]

[ramka][b]Wystawa w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie potrwa do 1 sierpnia.[/b][/ramka]