Reklama

W tym roku Polacy najwięcej wydadzą na wakacje i remonty

Jak wynika z badań Barometru Providenta ponad połowa naszych rodaków już teraz planuje większe wydatki i zaczyna na nie oszczędzać.

Aktualizacja: 31.01.2018 14:11 Publikacja: 31.01.2018 09:41

W tym roku Polacy najwięcej wydadzą na wakacje i remonty

Foto: Fotolia.com

Niestety wciąż aż 40 proc. z ankietowanych nie zastanawia się z wyprzedzeniem nad tym, jakie wydatki ich czekają i skąd wezmą pieniądze na ich sfinansowanie.

– Planów finansowych na cały rok najczęściej nie robią najmłodsi, wśród osób poniżej 25. roku życia przyznaje się do tego aż 60 proc. respondentów. Na drugim miejscu są osoby starsze, powyżej 60. roku życia, aż 47 proc. z nich nie planuje wydatków w skali roku – mówi Anna Karasińska, ekspert ds. badań rynkowych w Provident Polska.

Pozostało jeszcze 83% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Finanse
Zmiany kadrowe w KNF. Sebastian Skuza odwołany ze stanowiska
Finanse
Liderzy finansów w centrum rewolucji AI
Finanse
„Luka” w PPK, czyli niewielki zysk dzisiaj, wielka strata w przyszłości
Finanse
Zderegulować obawy przed IPO. Jak przywrócić giełdę polskim firmom
Finanse
Bruksela zablokowała najważniejszy fundusz Putina. Kieruje nim były obywatel Ukrainy
Materiał Promocyjny
Nie tylko okna. VELUX Polska inwestuje w ludzi, wspólnotę i przyszłość
Reklama
Reklama