W środę przed południem notowania również rosły aż o 28 proc. przy obrocie sięgającym 8 mln zł. Tak gwałtowne zwyżki są reakcją inwestorów na podpisaną dziś umowę dotyczącą wyłącznej dystrybucji testów na Covid-19 marki Premier Medical Corporation Private Limited w Polsce, UE i krajach Wspólnoty Niepodległych Państw.

Indyjska spółka Premier Medical jest jednym z liderów w opracowywaniu testów typu Point-of-Care oraz jednym z trzech światowych producentów testów antygenowych wykrywających Sars-CoV-2 z rekomendacją WHO EUL. Podpisana dziś umowa nie obejmuje tylko testów przeciwko Covid-19, ale i m.in. testy diagnostyczne w kierunku chorób zakaźnych, płodności, badań przesiewowych w kierunku raka czy markerów sercowych. Kontrakt obowiązywać będzie przez rok, możliwe będzie jego przedłużenie.

Od połowy marca spółka zasypuje rynek informacjami, które bardzo ekscytują inwestorów i windują kurs. 15 marca spółka technologiczna, która oprócz dystrybucji testów chce zaangażować się w branżę konopną, wprowadziła do sprzedaży pierwszą partię testów MHH Sars-CoV-2 Antigen Rapid Test Kit. W tym samym tygodniu pojawiła się również wzmianka o tym, że firma zawarła umowę z chińskim podmiotem na dostarczanie elementów do produkcji szybkich testów wykrywających Covid-19.

Rajd na akcjach napędziła również informacja o uchwale, którą NWZ warszawskiej spółki ma podjąć 26 kwietnia, a która dotyczy przejścia spółki na rynek główny GPW.

W ciągu ostatniego roku notowania spółki tylko raz przekroczyły pułap 1 zł. Obecnie za papiery Hemp & Health trzeba zapłacić 2,34 zł.