fbTrack

Tomasz Furman

Absolwent zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowych studiów doradztwa inwestycyjnego w Wyższej Szkole Bankowości w Poznaniu, makler papierów wartościowych, dziennikarz.

Biznes

Biznes coraz chętniej daje na sport

Do 1 mld zł rocznie zbliżają się łączne wydatki na wspieranie różnych dyscyplin, klubów, związków, wydarzeń, lig i obiektów sportowych w Polsce. Firmy coraz częściej traktują je...

Koleje

Kontenery w ruchu

Unia dofinansuje budowę terminali i zakup taboru do przewozu kontenerów kwotą 1,1 mld zł. Minimum drugie tyle firmy dołożą z własnej kasy.

Koleje

PKP Cargo wypłaci premie

Pracownicy spółki otrzymają premie za IV kwartał i gratyfikację z okazji Święta Kolejarza. Według zarządu dodatkowe nagrody nie będą miały wpływu na prognozowane wyniki grupy.

Energetyka

Orlen chwali się nowoczesną stacją

Przy trasie S8, niedaleko Wrocławia, koncern uruchomił pierwsza stację na której można zatankować, zamówić produkty gastronomiczne i zapłacić za usługi bez wysiadania z auta.

Koleje

Wzrosła strata OT Logistics

Mimo poprawy przychodów grupa nie jest w stanie wyjść na plus. Powodem są wysokie koszty obsługi zadłużenia. Obecnie zarząd skupia się na jego refinansowaniu.

Biznes

PGNiG zwiększa wydobycie w Pakistanie

Dzienna produkcja z pakistańskich złóż, na których operuje Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, osiągnęła już blisko 1 mln m sześc. Jeszcze we wrześniu spółka planuje...

Energianews

W Lotosie nadal trwa due diligence

Gdański koncern podaje, że PKN Orlen cały czas analizuje jego kondycję handlową, finansową, prawną i podatkową. Do tego, że to Lotos mógłby być przejmującym, nie odnosi się.

Blogi

Co jeszcze zmieści się obok dystrybutora?

Stacje paliw już od co najmniej kilku lat nie zarabiają na sprzedaży benzyny, oleju napędowego czy autogazu. Ich biznes w coraz większym stopniu opiera się za to na produktach,...

Example Alt
eWydanie