Tomasz Furman

Absolwent zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowych studiów doradztwa inwestycyjnego w Wyższej Szkole Bankowości w Poznaniu, makler papierów wartościowych, dziennikarz.

Blogi

Co jeszcze zmieści się obok dystrybutora?

Stacje paliw już od co najmniej kilku lat nie zarabiają na sprzedaży benzyny, oleju napędowego czy autogazu. Ich biznes w coraz większym stopniu opiera się za to na produktach,...

Energetyka

Orlen skupi akcje Unipetrolu

Płocka spółka otrzymała zgodę na nabycie prawie 6-proc. pakietu walorów czeskiej firmy. Po sfinalizowaniu transakcji będzie jedynym udziałowcem Unipetrolu.

Lista 500

Rekordowy zysk PKN Orlen

FILAR BUDŻETU: Instytucja niefinansowa: PKN Orlen od lat jest największą firmą nie tylko w Polsce, ale i regionie. Nie powinno zatem dziwić, że jest też największym płatnikiem...

Giełda

OT Logistics wyemituje obligacje

Grupa specjalizująca się w spedycji, transporcie śródlądowym, usługach portowych i przewozach kolejowych chce pozyskać od inwestorów do 200 mln zł.

Koleje

PKP Cargo poprawia wyniki

W I kwartale kolejowy przewoźnik zwiększył przychody i zyski. To przede wszystkim rezultat rosnącej masy transportowanych w Polsce ładunków.

Finanse

Duży popyt na obligacje Orlenu

Już pierwszego dnia przyjmowania zapisów inwestorzy złożyli zlecenia na więcej walorów niż oferował płocki koncern. W efekcie ich zlecenia będą zredukowane.

Energianews

Słabsze zyski w Lotosie

Zniżka marż rafineryjnych spowodowała mocny spadek rentowności gdańskiego koncernu. Firma znacznie mniej też wydobywa ropy i gazu.

Biznes

Mocny spadek zysków w PKN Orlen

Zgodnie z oczekiwaniami kondycja płockiego koncernu pogorszyła się przede wszystkim za sprawą niesprzyjających czynników makroekonomicznych w segmencie rafineryjnym.

Ropa

Orlen oferuje kolejne obligacje detaliczne

Płocki koncern sprzeda czteroletnie walory dłużne o łącznej wartości 0,2 mld zł. Ich oprocentowanie wynosi dziś 2,98 proc. O przydziale decyduje czas złożenia zapisów.

Energianews

Orlen prowadzi due diligence w Lotosie

Płocki koncern przystąpił do szczegółowego badania gdańskiego koncernu. Część naszych informatorów przekonuje, że to nie przesądza jeszcze jaka opcja przejęcia będzie realizowana.

Koleje

Newag poprawił wyniki

Grupa mocno zwiększyła przychody i zyski. Ten rok zapowiada się jeszcze lepiej. Zarząd wyraża nadzieję, że nastąpił już koniec szkodliwej dla wszystkich wojny cenowej.

Energianews

Duży popyt na akcje PKN Orlen

Papiery płockiego koncernu rosną najmocniej ze wszystkich akcji spółek zaliczanych do indeksu WIG20. Realizowane są też nimi największe na rynku obroty.

Energianews

Serinus zmniejszył straty

Mimo dużego spadku wydobycia ropy w Tunezji, grupie udało się w ubiegłym roku ograniczyć wartość strat. Jest to zarówno efekt obniżki kosztów, jak i wzrostu cen surowców.

Example Alt
eWydanie