fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tomasz Furman

Absolwent zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowych studiów doradztwa inwestycyjnego w Wyższej Szkole Bankowości w Poznaniu, makler papierów wartościowych, dziennikarz.

Biznes

Stacje paliw rozszerzają ofertę

Dystrybutorzy szczególnie duży nacisk kładą na rozwój oferty gastronomicznej i sklepowej. Wierzą też w dalszy wzrost sprzedaży benzyny i diesla.

Surowce i Chemia

Tanie surowce zwiększają zyski

W II połowie roku Grupa Azoty i Ciech powinny zanotować większe zarobki, głównie za sprawą niskich kosztów zakupu gazu i koksu. Dużą niewiadomą są za to rezultaty innych spółek.

Gaz

Gazowa współpraca nad Bałtykiem

Polska izba rozliczeniowa IRGiT zawarła umowę na świadczenie usług doradczych z bałtycko-fińską giełdą błękitnego paliwa GET Baltic. To krok w kierunku integracji tych rynków.

Surowce i Chemia

Duże zyski w Grupie Azoty

Koncern szczególnie wysokie zarobki uzyskuje na sprzedaży nawozów. Ich ceny są wyższe niż przed rokiem, a koszty produkcji niższe, zwłaszcza za sprawą taniego gazu.

Koleje

Spadają zyski PKP Cargo

Siódmy z rzędu miesięczny spadek kolejowych przewozów towarowych w Polsce negatywnie wpływa na kondycję finansową spółki. W rezultacie kurs jej akcji jest najniższy od trzech lat.

Energetyka

PKN Orlen poprawił wyniki

W ostatnich miesiącach koncern osiągnął lepsze zyski, niż oczekiwał ogół analityków. Szczególnie dobre są one na działalności związanej z detaliczną sprzedażą paliw i w...

ENERGIA.RP.PL

Potrzeba więcej dodatków do paliw

Diesel i benzyny muszą zawierać coraz więcej biokomponentów. Do realizacji tego celu konieczne są dodatki nowej generacji, które nie spowodują istotnego wzrostu cen na stacjach...

Ropa

Globalne aspiracje ORLENU

Do koncernu należą zakłady i firmy w Polsce, Czechach, Niemczech, Kanadzie i na Litwie. Zajmują się m.in. produkcją paliw, chemikaliów, prądu, ciepła, nawozów, sprzedażą...

REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA