fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tomasz Furman

Absolwent zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowych studiów doradztwa inwestycyjnego w Wyższej Szkole Bankowości w Poznaniu, makler papierów wartościowych, dziennikarz.

Ropa

Orlen inwestuje w diesla

Dzięki budowie nowych i modernizacji starych instalacji koncern chce zwiększyć produkcję oleju napędowego, a w konsekwencji i zyski.

Najważniejsze firmy

Celem ciągły rozwój

Drutex od chwili powstania jest nierozerwalnie związany z jego twórcą i prezesem Leszkiem Gierszewskim. Dziś to jeden z największych producentów okien w Europie.

Biznes

Stacje paliw rozszerzają ofertę

Dystrybutorzy szczególnie duży nacisk kładą na rozwój oferty gastronomicznej i sklepowej. Wierzą też w dalszy wzrost sprzedaży benzyny i diesla.

Surowce i Chemia

Tanie surowce zwiększają zyski

W II połowie roku Grupa Azoty i Ciech powinny zanotować większe zarobki, głównie za sprawą niskich kosztów zakupu gazu i koksu. Dużą niewiadomą są za to rezultaty innych spółek.

Gaz

Gazowa współpraca nad Bałtykiem

Polska izba rozliczeniowa IRGiT zawarła umowę na świadczenie usług doradczych z bałtycko-fińską giełdą błękitnego paliwa GET Baltic. To krok w kierunku integracji tych rynków.

Surowce i Chemia

Duże zyski w Grupie Azoty

Koncern szczególnie wysokie zarobki uzyskuje na sprzedaży nawozów. Ich ceny są wyższe niż przed rokiem, a koszty produkcji niższe, zwłaszcza za sprawą taniego gazu.

Koleje

Spadają zyski PKP Cargo

Siódmy z rzędu miesięczny spadek kolejowych przewozów towarowych w Polsce negatywnie wpływa na kondycję finansową spółki. W rezultacie kurs jej akcji jest najniższy od trzech lat.

Energetyka

PKN Orlen poprawił wyniki

W ostatnich miesiącach koncern osiągnął lepsze zyski, niż oczekiwał ogół analityków. Szczególnie dobre są one na działalności związanej z detaliczną sprzedażą paliw i w...

REKLAMA
Example Alt
e-Wydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA