Anna Zejdler

Anna Zejdler

Szefowa serwisu kobieta.rp.pl.

Psycholożka o byciu dobrą matką: Zastanówmy się, co nasze dzieci widzą, patrząc na nas

Zofia Ćwiklińska: Dobra matka stara się zrozumieć, co się w jej dziecku dzieje, ale powściąga się od dawania rad, reagowania. Tak, jakby mówiła: „widzę cię, słyszę cię, wierzę ci, choć nie zawsze wszystko rozumiem."

Dr n. med. Justyna Dąbrowska-Bień: Mężczyźni nie chcą przekazywać swojej wiedzy kobietom chirurgom

Mężczyźni postrzegali zawsze moje zalety jako wady. To, że mam w sobie siłę, determinację i asertywność, było interpretowane jako bezczelność i krnąbrność - mówi Justyna Dąbrowska-Bień, otorynolaryngolog, rynochirurg, zajmująca się chirurgią twarzy i szyi.

Anna Zejdler: Szata nie zdobi człowieka, ale wiele o nim mówi

Czy szczegóły są ważne? Są. Mówią o człowieku więcej niż służbowa wizytówka. Dają obraz jego domu, zasad, wyczucia i szeroko pojętej wrażliwości.

Joanna Racewicz: Hejter działa z poziomu gniewu i frustracji

"Próbowałam nie reagować, ale mam wrażenie, że to wcale nie wygaszało płomienia nienawiści, a jedynie dawało przyzwolenie na to, by hejtu było jeszcze więcej. Po 25 latach pracy w mediach, mam już jednak grubszą skórę niż kiedyś. Trening uderzeń sprawił, że sama nabrałam siły" - mówi dziennikarka Joanna Racewicz.

Katarzyna Nicewicz, prezeska Fundacji Daj Herbatę: Kobiety w kryzysie bezdomności są nieuchwytne

Wśród ludzi w kryzysie bezdomności wiele jest kobiet silnie uzależnionych, chorych, w kryzysie psychicznym ze stanami psychotycznymi oraz kobiet, które uciekają przed domową przemocą. Jak można im pomóc, nie tylko w Dzień Kobiet?

Work-life balance - dobre praktyki

Czy zachowanie równowagi pomiędzy życiem zawodowym a życiem osobistym jest możliwe? Optymalne zarządzanie własnym czasem. Komu grozi wypalenie zawodowe? Perfekcjonizm i profesjonalizm a odpoczynek i czas dla siebie. Wartości i priorytety w dzisiejszym świecie. Jak z utrzymaniem work-life balance radzą sobie kobiety, a jak mężczyźni? Jak nie popaść w pułapkę sukcesu? I czym w ogóle jest życiowy sukces? Te zagadnienia były osią debaty, którą w Salonie „Rzeczpospolitej” moderowała Anna Zejdler, szefowa projektu kobieta.rp.pl.