Andrzej Laprus

Andrzej Laprus, Wiktor Sobol: Planowanie sukcesji z ważną zmianą

Nowelizacja k.s.h. pozwoli ograniczyć ryzyko paraliżu decyzyjnego w spółkach kapitałowych w następstwie śmierci wspólnika.

E-doręczenia – (nie)obowiązkowa rewolucja

Już od 10 grudnia 2023 r. pierwsza grupa podmiotów będzie obowiązana stosować e-doręczenia. Wśród nich są m.in. organy administracji rządowej i samorządowej, osoby wykonujące zawody zaufania publicznego, a także nowi przedsiębiorcy wpisywani do Krajowego Rejestru Sądowego.

Fundacja rodzinna: rozwiązania korzystne i dla fundatorów, i dla beneficjentów

Podatek trzeba będzie zapłacić jedynie od dochodów osiągniętych z działalności innej, niż dopuszczona, nie ryzykując opodatkowania całości zysków. Stawka podatku jest jednak wysoka – wynosi 25 proc.

Nowe wymogi dla spółek publicznych od 3 sierpnia

Spółki notowane na giełdzie powinny zweryfikować procedury compliance związane z dostępem do informacji poufnych, by dostosować je do nowych regulacji.

Zapobieganie kradzieżom spółek – nowelizacja ustawy o KRS

Dzięki usłudze newslettera zainteresowane podmioty będą otrzymywały podstawowe informacje o zdarzeniach dotyczących ich spółki, takich jak zarejestrowanie sprawy lub dokonanie wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Jak wojna w Ukrainie oddziałuje na transakcje M and A

Wydarzenia mające miejsce w Ukrainie mają wpływ także na stosunki gospodarcze oraz toczące się lub też planowane procesy fuzji i przejęć. Przedstawiamy kilka działań, które mają na celu prawne zabezpieczenie ekonomicznej strony prowadzonego biznesu.