A Osiecki

Płatności w biznesie powinny być terminowe, ale i uwzględniać specyfikę branż

Parlament Europejski pracuje już nad rozporządzeniem dotyczącym opóźnień w płatnościach, które są przez małe i średnie firmy uznawane za jedną z największych przeszkód w prowadzeniu działalności. Projekt przedłożyła Komisja Europejska.

Gdzie zagranicą mogą inwestować polskie firmy?

Czechy, Rumunia, Ukraina oraz Japonia, Kazachstan i Malezja to najbardziej perspektywiczne rynki dla polskich firm zainteresowanych inwestycjami w Europie Środkowo-Wschodniej i w Azji.

Wrocław z regionalnym biurem PAIH

Polska Agencja Inwestycji i Handlu otworzyła w stolicy Dolnego Śląska drugie z biur regionalnych.

Indonezja to obiecujący kierunek dla polskich firm

Polscy przedsiębiorcy zainteresowani rynkiem indonezyjskim mogą udać się tam na misję gospodarczą w październiku br. i wziąć udział w Indonesia - Europe Business Forum 2023 oraz 38. edycji wielobranżowych targów Global Expo Indonesia 2023.

Baza wiedzy dla MŚP o zagranicznym e-handlu

Działa już platforma cross-border.pl, czyli pierwszy w Polsce internetowy przewodnik dla małych i średnich firm poświęcony tematyce międzynarodowej sprzedaży przez Internet w formule transgranicznego e-handlu (cross-border e-commerce).

10 mln zł dotacji z NCBR na pomoc w ekspansji na rynki zagraniczne

Przedsiębiorcy, niezależnie od wielkości ich firm, zainteresowani ekspansją poza krajem mogą pozyskać dotacje z programu INNOGLOBO realizowanego przez Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Polski eksport w formule elektronicznej wciąż dopiero raczkuje

Tylko 4 proc. polskich firm eksportuje w formule transgranicznego e-commerce. Rośnie jednak wartość sprzedaży zagranicznej realizowanej kanałami elektronicznymi.

PAIH pomaga ukraińskim przedsiębiorcom prowadzić biznes

Centrum Doradztwa Biznesowego dla Ukraińców - Diia.Business rozpoczęło działalność w Warszawie.

Kolejny głos w obronie interesów małych i średnich firm telekomunikacyjnych

Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej (KIKE) wystąpiła z apelem do premiera Mateusza Morawieckiego, jako ministra cyfryzacji, o interwencję ws. zapisu projektu ustawy nowelizującej ustawę o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (KSC).

W obliczu zamkniętych rynków wschodnich KUKE i ARP wspólnie pomogą eksporterom

Obie instytucje będą razem oferować rozwiązania finansowe dla polskich firm oraz wspierać rodzimy biznes w jego działaniach na międzynarodowych rynkach.